Program Příprava na práciProgram Příprava na práci v Arkadii zajišťujeme od listopadu roku 2012. Smyslem programu je nalezení vhodného zaměstnání pro lidi se zdravotním postižením. V průběhu programu s uživateli nacvičujeme dovednosti, které jsou pro nalezení práce důležité. Pomáháme našim uživatelům vytvářet a zlepšovat pracovní návyky, aby byli jako pracovníci úspěšní a aby si díky tomu práci také udrželi.


Program je rozdělený na teoretickou část a na praktickou část. V teoretické části programu se budete scházet ve skupině s dalšími uživateli. V této části s asistentem zjistíte, v čem je potřeba se zlepšovat. Naučíte se dodržovat pravidla, která souvisejí s docházením do zaměstnání. Začnete si zkoušet jednoduché pracovní činnosti.


V praktické části programu budete chodit na „cvičné praxe“ do různých firem. Na praxe s Vámi bude docházet asistent, který Vám pomůže se práci naučit a jednat s kolegy a nadřízenými na pracovišti. Na „cvičných praxích“ společně zjistíme, jaká práce je pro Vás vhodná.


Budete si moci vyzkoušet „cvičnou praxi“ například v supermarketu Billa, v restauraci KFC, ve firmě, kde se vyrábí umělá sladidla CzechPak Manufacturing, v lahůdkářství Prima lahůdky.

Poté si budete s asistentkou hledat „praxi na míru“ – to už bude pracoviště, které bude odpovídat Vašim schopnostem a dovednostem. Na „praxi na míru“ si práci nejprve vyzkoušíte. Pokud s Vámi bude zaměstnavatel spokojený, může Vás zaměstnat.


Po roce fungování programu uspořádali jeho autoři pracovní konferenci, s velmi pěknou účastí. O programu napsali: 3.února 2015- Teplický deník - Hanka a Martin našli zaměstnání díky programu Příprava na práci 


Tato služba je finančně podporována dotacemi Ústeckého kraje a Statutárním městem Teplice.

Logo Ústeckého krajeLogo Statutárního města Teplice