Chráněné dílny | ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Zaměstnávání osob se zdravotním znevýhodněním > Chráněné dílny >

Chráněné dílnyKdyž první absolventi opouštěli v roce 1997 praktickou školu, bylo pro ně prakticky nemožné na Teplicku, zatíženém jednou z nejvyšších nezaměstnaností v republice, zajistit zaměstnání. Proto zahajuje Arkadie již na počátku roku 1998 provoz první chráněné dílny (v Rovné ulici v Teplicích - Proseticích) zprvu se šesti pracovními místy. Dnes pracuje ve čtyřech dílnách, z nichž dvě jsou mimo Teplice (v Krupce vznikla spolu se stacionářem v roce 2001, v Úpořinách, ve statku, který zrekonstruoval a dal k dispozici teplický podnikatel, byl zahájen provoz v roce 2006), na 90 spoluobčanů se zdravotním postižením. 

  Vedle keramiky, která je nosným programem dílen se vyrábějí svíčky, dílny kooperují s průmyslovými podniky při kompletačních pracích, součástí dílen je také prádelna. Při všech provozech chráněných dílen pracují i dílny sociálně terapeutické, připravující absolventy speciálních škol, či jiné zájemce se zdravotním postižením pro budoucí pracovní uplatnění.
             Charakter chráněných dílen (zaměstnávání osob se zdravotním znevýhodněním na trhu práce) má i další provoz- obchůdek, který v Teplicích prodává výrobky chráněných dílen.  
             Chráněné dílny zároveň umožňují, praxe a exkurze studentů odborných škol, kteří zde získávají zkušenosti pro svou budoucí práci s lidmi se zdravotním postižením (sociálně správní školy, studium ergoterapie či speciální pedagogiky atd.) 


Chráněné dílny jsou provozovány v těchto střediscích:


Rovná 277, Teplice - Prosetice - technická a kompletační dílna, kde nás najdete-odkaz zde

Úpořiny 5, Bystřany - výroba svíček a ručního papíru, šití textilních výrobků, kde nás najdete-odkaz zde

Úpořiny 5, Bystřany - keramická dílna, kde nás najdete-odkaz zde

K. Čapka 271, Krupka - keramická dílna, prádelna, kde nás najdete-odkaz zde

Štúrova, Teplice - lepení gumových těsnění, kde nás najdete-odkaz zdeVytvořila společnost NEXU, s.r.o.