Klub seniorů | ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené




Úvodní strana > Ostatní služby a projekty > Klub seniorů >

Klub seniorů

Klub seniorů  je naprosto neformální skupina, ve které se nepravidelně schází bývalí (nebo i současní) zaměstnanci Arkadie nebo školy Arkadie, kteří dosáhli (+-) důchodového věku. Duší klubu je předsedkyně správní rady Arkadie Jana Brežná, která ostatní svolává.

Klub seniorů Arkadie je registrován Kontem Bariéry v projektu SenSen, sekci Aktivní život, jehož patronkou je paní Marie Retková. Ambasadorem klubu je Dr.Jaroslava Svobodová a Ing.Jana Brežná.

19.listopadu 2013
Příprava vánočních závěsných adventních věnců ve stacionáři Novoveská. Byly jsme šikulky a po krátké instruktáži Zuzky Nétkové jsme jich pár udělaly.


8.října 2013 se z mlhy vyloupl slunečný den. Své povinnosti jsme si splnily, odložily nebo prostě hodily za hlavu, a tak  mohlo nás pět účastnic radostně vyrazit na  plánovanou vycházku na oblíbený teplický vrch  Doubravka.
Došly jsme celkem svižně a bezstarostně na vrchol a hradní nádvoří. Tam jsme potkaly milého člověka, který k hradu zjevně nějak patřil. Zmínily jsme se, že je velká škoda, že na takovém místě nefunguje občerstvení. Dopolední kafíčko by dobrou náladu jistě ještě podpořilo.
Zatím co jsme shora sledovaly mírně zamlžené Teplice a určovaly, kde je jaký výjimečný nebo známý objekt, milý pán nám kafíčko nejen nabídl, ale i uvařil a pozval nás do  „rytířského sálu“.
Tam jsme se spolu dali více do řeči, tak nějak jsme si byli vzájemně povědomí. No samozřejmě !! Vyšlo najevo, že jeho vnuk byl žákem a klientem Arkadie. Opět se ukázalo, že téměř všechny cesty v okolí Teplic vedou do Arkadie
Byla to moc povedená vycházka.
Večer jsme se v pozměněné sestavě ještě sešli v Krušnohorském divadle na koncertě  Spirituál – kvintetu. Také krásný zážitek.
Byl to opravdu hezký den.


17.září 2013 jsme po procházce v parku poseděli u kávy nad plánováním další činnosti.


11.června 2013 jsme se zúčastnili vystoupení školáků z Valů v šanovské Mušli s představením Cirkus Bacha a pak jsme poseděli u kávy v kavárně Mocca na šanovském okruhu.


28.května 2013 se arkadijští senioři přidali k žákům "školičky" a klientům stacionáře a navštívili zoopark v Chomutově.


Více o celé akci zde

9.dubna 2013 jsme se jeli podívat do Duchcova na výstavu Jaro v Arkadii.



19.února 2013 jsme při nezávazném tlachání, místo draní peří, jak tam někdo podotkl, patinovali velkonoční keramiku.








Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.