Canisterapie | ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Ostatní služby a projekty > Canisterapie >

Canisterapie

Canisterapie – léčebné využití kontaktu se psem, je nejmladší z  rehabilitačních metod, používaných v Arkadii.  První psí kamarádkou dětí z Arkadie byla Cita paní ing Voctářové. Spolu se svou paní navštěvovala pravidelně děti a s pedagogy školy utvářeli podobu této služby v podmínkách Arkadie. Druhou psí generací ve službách canisterapie byla její dcera  Adina, kterou jako štěně věnovala dětem její majitelka. Adina se stala miláčkem dětí. V roce 2007 složila canisterapeutické zkoušky a spolu s pedagogickými asistenty vytvořila canisterapeutický tým, který působil na základním pracovišti školy, na Arše. Práci tohoto týmu podporovala finančně firma Betonstav. Adina se bohužel v létě po dlouhé nemoci odebrala do psího nebe.


Od května 2009 se cansterapie rozšířila také na odloučené pracoviště školy, do "školičky" na Valech. Štěně zlatého retrívra, psí holčičku Emu, dětem koupila JUDr.Andrea Esterková, náklady na přípravu jejího "canisterapeutického poslání" nese MUDr.Ivana Říhová. Obě "psí maminky" z Ústí doplnila Mgr.Stáňa Hajná darováním luxusní boudy, Emina budoucího bydliště. Každodenní péče o Emu a realizace projektu canisterapie na Valech se ujala paní učitelka Mgr. Barbora Bergová, DiS.

Na křtinách Emy při oslavě Dne dětí v roce 2009:

Kontakty:


Mgr. Barbora Bergová, DiS.
417 537 995, valy"zavináč"arkadie.cz


Od roku 2015 dochází za žáky 2. stupně na Archu pes Charlie pod vedením paní Miroslavy Šimkové. Se tříletým psem zlatého retrívra se žáci setkávají 2x do měsíce v prostorách školy i mimo ni.

Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.