Zdeněk | ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Zdeněk >

Zdeněk

Ve 37 letech nastoupil do svého prvního placeného zaměstnání v životě.

      Další z úspěšných absolventů praxí v teplické pobočce KFC je Zdeněk J., který využíval celých 12 let v Arkadii službu sociálně terapeutických dílen. Neměl potřebu hledat si placené zaměstnání, v Arkadii byl spokojen.
  
     Začal se zúčastňovat Job klubů, kde často mluvili o tom, jak je práce v životě člověka důležitá, nejen kvůli budoucímu finančnímu zajištění. V rámci Job klubů si každý účastník musí vyzkoušet praxi v běžné firmě.

     Bc. Kateřina Jelínková, pracovní konzultantka, která vede tento program, k tomu dodává:  Přesvědčování Zdeňka o nástupu na praxi byl pro nás velký boj. Na praxi nakonec nastoupil a dokonce si ji sám chtěl prodloužit o další měsíc. Práce mu šla dobře, managerem restaurace byl velmi chválen a podpora pracovní asistentky se snížila na minimum. Zdeněk byl samostatný, spřátelil se s kolektivem KFC a na praxi chodil velmi rád. A jak to dopadlo? Dostal od KFC nabídku práce na poloviční úvazek a tu přijal.
Do nové etapy svého života vstupuje přirozeně s obavami, ale zároveň s hrdostí.“

     Restaurace KFC v teplické Olympii se stala partnerem Arkadie v oblasti přípravy lidí se zdravotním postižením na pracovní uplatnění. Uživatelé sociálních služeb zde mají možnost, prostřednictvím praxí, zjistit, jak se liší pracovní podmínky v běžné firmě od práce v chráněné dílně. Podporu při nácviku pracovních dovedností praktikantům poskytuje pracovní asistentka.
    
     Pro přípravu na práci využívají mj. tzv. výukové manuály, které vznikají v rámci projektu, realizovanému ve spolupráci s partnery ze SRN, spolufinancovanému Evropským sociálním fondem a německou nadací AKTION MENSCH.

      Díky tréninku soběstačnosti, přípravě na pracovní uplatnění a podpoře při samotném zaměstnávání se daří přispívat k naplnění poslání občanského sdružení Arkadie, kterým je již více než dvacet let podpora důstojného, plnohodnotného života dětí a dospělých se zdravotním znevýhodněním, v jejich přirozeném prostředí, ve spolupráci s jejich rodinou, na území Ústeckého kraje.
Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.