Den dětí oslavili malí rybáři z Arkadie společně s Knaufem

Den dětí oslavili malí rybáři z Arkadie společně s Knaufem

      Tradičně i letos žáci základní a praktické školy Arkadie slavili Den dětí na rybách. Garantem této tradice je MO Teplice Českého rybářského svazu společně s firmou Knauf Insulation. Tuto akci kdysi vymyslel ředitel Knaufu a zároveň rybář, člen ČRS Jan Brázda, kterému patří dík všech účastníků. Malým rybářům obětavě asistovali a poskytovali odbornou pomoc členové rybářského svazu i pedagogové Arkadie. Pomáhali nasazovat na háček návnadu, učili je nahazovat, běhali s podběrákem a evidovali úlovky. Ocenění si zaslouží i pracovnice Knaufu, které celou akci organizují a zajišťují pro děti občerstvení.

     Letošní rybaření se opět konalo na rybářském revíru Lesní brána 8 v Novosedlicích, který je sice rozlohou malý, ale poskytl všem účastníkům příjemné chvíle odpočinku při aktivitě v krásné přírodě. Svatý Petr, patron rybářů, i tentokrát přál těm nejmenším – dětem z prvního stupně. Celkovým vítězem rybářské soutěže se stal Patrik Chára, který nachytal nejvíce ryb, a navíc ulovil i rybu největší. Na druhém místě skončila Zuzka Skálová a třetí místo obsadil Karel Vyskočil. Spokojení ale byli i ostatní, kteří se na „bednu“ nevešli. K dobré náladě přispělo i krásné počasí. Na památku dostali mladé rybářky a rybáři diplom od rybářského svazu a keramickou rybu, vyrobenou v chráněných dílnách Arkadie.

     A na závěr jedna zajímavost: pravidelné akce chytání ryb s Knaufem stály i za zájmem školních dětí z Arkadie o tento zajímavý a smysluplný koníček, a tak již několik let funguje při škole rybářský kroužek Arkadie, který pod vedením pedagogů-rybářů pomáhá vychovávat další generaci rybářů.

     Poděkování tedy patří všem zúčastněným, i těm, kteří pomáhali s přípravou; tradiční akce je tak dalším kamínkem do mozaiky partnerské spolupráce Knaufu, ČRS a Arkadie.

     Mgr. Tomáš Vorochta

Další novinky z Arkadie

Zápis do prvního ročníku proběhl také v Arkadii.

Zápis do prvního ročníku proběhl také v Arkadii.

Celý článek
Lyžařský výcvik bez sněhu

Lyžařský výcvik bez sněhu

Celý článek