Cykloturistický kurz pro žáky Arkadie

Cykloturistický kurz pro žáky Arkadie

Ve dnech 4. - 7. června 2024 se konal cykloturistický kurz určený pro žáky Základní a Praktické školy Arkadie o.p.s. Ještě před odjezdem absolvovali žáci pod vedením učitelky R. Mikulové a asistenta M. Dražila školení o bezpečnosti cyklistů v silničním provozu, chování cyklisty při jízdě ve skupině, znalosti dopravních značek a vybavení jízdního kola.

     V úterý jsme se vlakem vydali z Teplic do Konstantinových Lázní. Během cesty jsme zažili řadu dobrodružství, včetně poruchy lokomotivy, kvůli které nás museli hasiči evakuovat do náhradního vlaku. Odpolední program byl věnován seznámení s lázeňským městem. Večer jsme završili projížďkou po cyklostezce, později také tancem a povídáním.

     Ve středu proběhly jak cyklistické, tak turistické aktivity. Část z nás se vydala na pěší túru do nedalekých Bezdružic na zámek a část na cyklovýlet po okolí. Počasí nám přálo a celý den jsme si užili.

     Ve čtvrtek se obě skupiny vydaly na zříceninu hradu Švamberk. Cestou jsme navštívili malebnou farmu Krasíkov, kde jsme si prohlédli jejich obchůdek a farmářskou ZOO, kde jsme mohli nakrmit kozy, lamy, oslíky a koně. Cestou zpět nás zastihl silný déšť, ale i přes přeháňky jsme se nevzdali a došli/dojeli jsme do našeho kempu La Rocca.

"Během dvou dnů ujely děti na kolech téměř 30 km podle své zdatnosti. Turisté ušli podobnou vzdálenost. Chtěla bych poděkovat všem dětem za jejich příkladný přístup k aktivitám a skvělou náladu." pochválila žáky paní učitelka Martina Beránková.

Další novinky z Arkadie

Exkurze do čistírny odpadních vod v Bystřanech

Exkurze do čistírny odpadních vod v Bystřanech

Celý článek
Odhalení nábřeží Josefa Hona

Odhalení nábřeží Josefa Hona

Celý článek