Setkání rodin 2024

Setkání rodin 2024

      Stejně jako v předchozích patnácti letech, oslavila Arkadie Mezinárodní den rodiny v sobotu 18. 5. u Dubického kostelíka nad údolím Labe, setkáním rodin klientů, zaměstnanců a přátel Arkadie.

     Už tradičně proběhla soutěž o největší rodinu, tedy skupinu lidí, svázaných příbuzenskými vztahy. To byl prakticky jediný bod programu setkání. Vedle toho ale byl čas na ocenění pohledu do labského údolí, do tak zvané Brány Čech, tradičně zvané Porta Bohemica, i na popovídání si s příbuznými, kteří se v mnoha případech takto pohromadě sejdou jen na tomto setkání.

     A jak dopadla soutěž? Dohromady se sešlo 7 širších rodin, v celkovém počtu 56 účastníků včetně dvou psů. V soutěži zvítězila rodina Klášterkova, která se sešla v celkovém počtu 14 lidí, od třináctileté Emi po téměř osmdesátiletého Jaroslava. Tato rodina zvítězila v uplynulých šestnácti ročnících již podruhé.

     „Funkční vztahy v širší rodině jsou při péči o rodinného příslušníka s postižením velmi důležité,“ říká Lenka Machaloušová, ředitelka Arkadie a organizátorka tohoto setkání, „to vím dobře z vlastní zkušenosti. Proto tato setkání pravidelně pořádáme. Chceme tím rodinné vztahy podpořit.“

Další novinky z Arkadie

Teplická Arkadie slaví třiatřicet let svého fungování

Teplická Arkadie slaví třiatřicet let svého fungování

Celý článek
Týden s Arkadií v Libverdě

Týden s Arkadií v Libverdě

Celý článek