Zápis do prvního ročníku proběhl také v Arkadii.

Zápis do prvního ročníku proběhl také v Arkadii.

Stejně jako na všech základních školách proběhl i v ZŠ a PŠ Arkadie o.p.s. zápis do 1. ročníku. Protože je tato soukromá škola specifická, měl i zápis jistá specifika.

     K zápisu přišlo 7 dětí, které prošly vyšetřením ve školském poradenském zařízení a podle odborného posudku budou při svém vzdělávání potřebovat větší míru podpory, než jakou by jim mohla poskytnout běžná základní škola. Na budoucí prvňáčky čekala nevelká vila v zahradě, od běžné školy dost odlišná. Nejen malé třídy či schodišťová plošina procházející celou budovou a zajišťující tak její dokonalou bezbariérovost, ale také balónková „koupel“ - to bylo pro děti všechno nové a zajímavé.

     Po úvodním seznámení si jejich budoucí učitelé společně s dětmi i rodiči prohlédli školu a popovídali si. Děti si vyzkoušely pestrou škálu činností jako například kreslení, stavění, skládání, poznávání, třídění, ale i práci s interaktivní tabulí. „Pevně věříme, že se nám podařilo děti i rodiče zbavit počáteční trémy a obav z nové životní etapy, která je čeká. Všichni už se těšíme na září, kdy noví prvňáčci nastoupí svou cestu pod křídly Arkadie,“ doplňuje informace Zuzana Ječná, hospodářka školy

     Přestože mají dti s různými formami postižení možnost být vzdělávány v rámci inkluze v běžných školách, zůstávají děti, které potřebují při vzdělávání takovou míru podpory, kterou jim může poskytnout jen speciální škola. A takovou je škola Arkadie jak technickým, tak personálním vybavením.

Další novinky z Arkadie

Odhalení nábřeží Josefa Hona

Odhalení nábřeží Josefa Hona

Celý článek
Den tvořivosti Arkadie ve spolupráci s Lions Clubem Teplice

Den tvořivosti Arkadie ve spolupráci s Lions Clubem Teplice

Celý článek