Lyžařský výcvik bez sněhu

Lyžařský výcvik bez sněhu

V týdnu od 18. 3. – 22. 3. 2024 proběhl další ročník lyžařského výcviku pro žáky škol Arkadie, o.p.s. Zájem o získání nových dovedností a zážitků mělo hned 10 žáků z šestého až desátého ročníku základní školy, společně se skupinkou našich žáků z praktické třídy. Tito žáci se nakonec vydali za dobrodružstvím – na lyžařský výcvik bez sněhu. Byl to pro všechny speciální "lyžák", a to i pro pedagogy, kteří takový způsob lyžařského výcviku zažili poprvé.
I když sníh nebyl, našli jsme aktivity, které jsme si všichni užili. Lyžáky tak žáci vyměnili za pohorky, kola či koloběžky. Skupina turistů využívala aplikaci Horobraní. Hned v den příjezdu jsme se vydali na poznávací vycházku na Klínovec. Další dny nás touha po zdolání dalších kopečků zavedla na Blatenský vrch, Hadí horu či Hubertky. Žákům se nejvíce líbila Ježíškova stezka, která začíná u infocentra v Božím Daru. Cesta je plná zábavy a úkolů pro malé i velké děti. Na trase dlouhé 5,6 km jsme plnili různé úkoly, které jsme zapisovali do notýsku. Celkově tedy tým turistů našlapal krásných 55 km.
Druhá skupina se věnovala cyklistice. Například hned první výlet zahájili tím, že se ztratili na velkém okruhu Ježíškovi stezky. Nikomu to ale nevadilo, protože viděli plno krásné přírody a najezdili 20 km. Další dny se vydali na Plešivec (27 km) a na Myslivny (15 km).
V tomto náročném programu jsme nezanedbali ani kulturu v muzeu, kde jsme navštívili stálou expozici historie Božího Daru. Regeneraci jsme si užili v plaveckém bazénu v Jáchymově.
„I přes nedostatek sněhu jsme naše vztahy mezi sebou zlepšili, naše fyzická zdatnost se posunula zase o úroveň výš a z celého týdne si odnášíme nezapomenutelné zážitky, na které budeme vzpomínat ještě dlouho,“ shodli se žáci i kolektiv pedagogů.
Také moc děkujeme personálu v pensionu Zita za výborné jídlo a milý přístup.
(Martina Beránková)

Další novinky z Arkadie

Nový Snoezelen ve stacionáři v Krupce

Nový Snoezelen ve stacionáři v Krupce

Celý článek
Účast na soutěži “O nejkrásnější velikonoční vajíčko”

Účast na soutěži “O nejkrásnější velikonoční vajíčko”

Celý článek