ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Zimní hry Českého hnutí speciálních olympiád >

Zimní hry Českého hnutí speciálních olympiád


Datum konání:
12.01.2014 - 17.01.2014

Místo konání:
Horní Malá Úpa - Krkonoše


Zimní speciální hry 2014 České republiky se tak jako každoročně konaly v krkonošské  Horní Malé Úpě, v termínu od 12. do 17.ledna. Přes dvě stovky účastníků se sjely do tohoto lyžařského střediska, aby se utkali o co nejlepší umístění v běžeckém a sjezdovém lyžování a v jízdě na snowboardu. Za sportovní klub Arkadie Teplice se zúčastnili sportovci běžeckého lyžování ve složení Martina Mikovcová, Adéla Šavlová, Aleš Hulín, Ondra Adameček, Igor Brežný a Ladislav Vojtěchovský.

Špatné sněhové podmínky ovlivnily závody v běžeckém lyžování. Pořadatelé operativně přizpůsobili tratě a rozpis závodů stávajícím podmínkám a sportovci závodili v bězích bez lyží. Soutěže doplnili o řadu doplňkových a ukázkových sportů a aktivit, např.střelba a lukostřelba v hale, floorball, videolyžování, bowling či pěší turistika.  Sjezdaři měli díky technickému sněhu dobré podmínky zajištěny.

Přes ztížené podmínky závodů byli naši sportovci úspěšní. Zlatou přivezl Láďa Vojtěchovský, stříbrnou Adéla Šavlová, na bronz dosáhl Ondra Adameček, dvě „bramborové“  Martina Mikovcová a Igor Brežný a o šesté místo se postaral  nováček, Aleš Hulín. Všichni se vydali ze svých sil a jejich snaha byla po zásluze odměněna diplomem, drobným dárkem a tradičně i zmrzlinovým pohárem s ovocem.

V průběhu her jsme se zapojili do projektu University Palackého z Olomouce Zdravý sportovec, zabývajícího se vlivem životního stylu, zejména pak pravidelného pohybu na zdravotní stav populace.

J.Brežná, E.Turišinová – trenérky
Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.