ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Zimní hry Českého hnutí speciálních olympiád >

Zimní hry Českého hnutí speciálních olympiád


Datum konání:
06.01.2013 - 11.01.2013

Místo konání:
Horní Malá Úpa - Krkonoše


Lyžaři se zdravotním postižením z teplické Arkadie se i letos zúčastnili Zimních her Českého hnutí speciálních olympiád v krkonošské Horní Malé Úpě. Po lyžařsky beznadějném začátku ledna jim v den příjezdu, na Tři krále, napadl nový sníh a počasí jim přálo.

Stejně jako v letech minulých, nemusí se ani letos za svou medailovou sklizeň stydět.  Letošní nováček v týmu Arkadie Tamara Badyová vybojovala jednu stříbrnou medaili a přidala i krásné 4. místo. Laďa Vojtěchovský, který se v minulých hrách specializoval na dlouhé tratě, závodil letos ze zdravotních důvodů jen na tratích kratších, ale přesto dokázal vybojovat jednu zlatou medaili a ve druhém závodě i 5. místo. Další závod na kratší tratě pokořila i Zuzka Kučerová svým 4. a 5. místem. Ondra Adameček svou bojovností poprvé získal zlatou medajli a ještě k ní přidal bronzovou. Tomáš Šiška dosáhl na 4. a 7. místo. Adéla Šavlová, která se při loňských hrách nominovala na Světové zimní hry Hnutí speciálních olympiád v Koreji, letos potvrdila svým výkonem zaslouženou účast a vyjela si 2x stříbro. Všichni jí přejeme, aby se jí v Koreji, kam odletí koncem ledna, dařilo a dosáhla pěkného umístění v závodech. Posledním závodem letošních her byly štafety na 4x1 km. Družstvo Arkadie ve složení Vojtěchovský, Badyová, Šiška a Adameček nezklamalo a naši běžci skončili na krásném 2. místě.

Běžecké lyžování je významnou součástí sportovního programu Arkadie. Žáci školy i klienti sociálních služeb a zaměstnanci chráněných dílen vyjíždějí v průběhu zimy na běžecké tratě lyžařského stadionu v blízkém Novém Městě, aby při jednodenních výjezdech i týdenním výcviku prohlubovali své lyžařské dovednosti a sportovní zdatnost.

Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.