ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Zimní hry Českého hnutí speciálních olympiád >

Zimní hry Českého hnutí speciálních olympiád


Datum konání:
09.01.2012 - 13.01.2012

Místo konání:
Horní Malá Úpa - Krkonoše


     V neděli odjeli závodníci Arkadie na Zimní hry Českého hnutí speciálních olympiád, konané v Horní Malé Úpě v Krkonoších. Lyžaři Arkadie se této olympiády sportovců se zdravotním postižením zúčastňují každoročně. Družstvo bylo letos složeno ze zaměstnanců chráněných dílen Arkadie a bývalých absolventů školy Arkadie, kteří se uplatnili na volném trhu práce.
     Hned odpoledne po příjezdu začali pod vedením dvou trenérek, jedna z nich je rehabilitační pracovnice Arkadie, s přípravou na závody v klasickém lyžování. Sněhové podmínky byly ideální a tak byla letošní olympiáda pro všechny závodníky velmi motivační. Zimní hry byly mimo jiné i kvalifikací na světové hry Hnutí speciálních olympiád v Korei a tak je na závěr čekalo losování účastníků na tyto hry.
     Loňský nováček, Ladislav Vojtěchovský z Krupky, již letos závodil na dlouhých tratích a vybojoval zlatou a bronzovou medaili. Stejného umístění dosáhla i Adéla Šavlová. Tomáš Šiška vybojoval stříbro a bronz, Ondřej Adameček stříbro a 6. místo, Roman Ferenc 4. a 6. místo. Zuzka Kučerová získala na kratších tratích dvě stříbrné. Velmi dobře si vedlo naše družstvo v závodě štafet na 4 x 1 km, ve složení Vojtěchovský, Adameček, Šavlová, a Šiška, které a po loňské stříbrné vybojovalo zlatou.
     Po vyhlášení výsledků všech závodníků jsme netrpělivě očekávali losování, které rozhodne o nominaci účasti na světových hrách (4 ženy + 4 muži). K naší veliké radosti byla vylosována naše „zlatá“ závodnice Adéla Šavlová.
     Úspěch našich lyžařů je důkazem dlouhodobé péče, která je v Arkadii sportu věnována a je významnou motivací pro všechny jejich následovníky.
Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.