ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Zápis žáků do 1.ročníku ZŠP a ZŠS >

Zápis žáků do 1.ročníku ZŠP a ZŠS


Datum konání:
12.02.2014

Místo konání:
Odloučené pracoviště školy, Purkyňova 10


První třída bude v Arkadii genderově vyvážená. K velmi příjemnému zápisu do 1.třídy přišlo do speciální školy Arkadie 5 kluků a 4 holčičky, tedy 9 budoucích žáků 1.třídy základní školy praktické a základní školy speciální. Ve srovnání s velkými základními školami je to málo, ale odpovídá to kapacitě soukromé speciální školy, která si zakládá na klidném, rodinném prostředí, tolik potřebném pro děti se zdravotním postižením.

K zápisu děti přicházely s rodiči na odloučené pracoviště školy, do bezbariérové vily na Valech, vrchovatě splňující požadavky na klidné prostředí. To se projevilo na dětech, kterým vůbec nevadilo, že šli rodiče „papírovat“ se zástupkyní ředitele školy a jich se ujali učitelé (speciální pedagogové) a jejich asistenti. S nimi kreslily, povídaly, hrály si, aby ukázaly, jak jsou na školní docházku připraveny. Zjištěná úroveň, spolu s posudkem psychologa poslouží řediteli školy k vydání rozhodnutí, ve kterém programu bude dítě vzděláváno.

Důležitá je pro rodiny, které děti k zápisu přivedly, skutečnost, že školní docházkou začíná celý komplex služeb, který Arkadie člověku se zdravotním postižením nabízí. Zpočátku to bude doprava, provozovaná společně se speciálně pedagogickým centrem, léčebná rehabilitace, školní stravování, později přistoupí aktivity pro volný čas. Před koncem školní docházky přijde na řadu příprava na výkon zaměstnání, pomoc při jeho získání, případně přímo zaměstnání v chráněných dílnách, na prahu dospělosti i nácvik samostatného bydlení. Snahou Arkadie je poskytnout rodině človíčka se zdravotním postižením co nejúčinnější podporu při jeho uvedení do samostatného života. A pro těch devět kluků a holčiček to začalo právě zápisem. Tak jim držme palce, potřebují to.
Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.