ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Vysvědčení ve škole Arkadie >

Vysvědčení ve škole Arkadie


Datum konání:
30.06.2016

Místo konání:
Budovy školy


            Tak jako na jiných školách, přišli si pro vysvědčení i žáci soukromé speciální školy Arkadie. Osmdesát děvčat a chlapců dostalo účet za celoroční práci. Pro některé z nich šlo o vysvědčení trochu výjimečné.

            Pro prvňáčky to bylo první vysvědčení. Letos jich bylo pět a samí kluci. A protože se snažili, byla vysvědčení opravdu hezká, skoro samé jedničky. Druhou skupinkou, pro kterou bylo právě tohle vysvědčení trochu jiné, byli žáci páté třídy. Ty čeká po prázdninách velká změna, ze „školičky“ na Valech se přestěhují na druhý stupeň, do šanovské „Archy“. Také tady, na Arše, byly dvě partičky těch, pro které letošní vysvědčení znamenalo něco víc. Ti, kdo ukončili povinnou školní docházku sice školu neopustí, ale přeci jen už budou po prázdninách středoškoláky. Jejich starší kamarádi, kteří navštěvovali praktickou školu, absolvovali v průběhu června praktické i teoretické závěrečné zkoušky a vysvědčení to pro ně bylo poslední. Teď se budou v jiných zařízeních Arkadie připravovat na konkrétní zaměstnání.

            Aby se všem na prázdniny dobře odcházelo, ještě si společně zazpívali. Na Valech, na malé „školičce“ bylo zpívání v režii Kroužku REV!VAL. Ten, kdyby dostal vysvědčení, mělo by letos jedničky odshora až dolů a veliké s hvězdičkou. Jen velké pražské festivaly stačili během letošního jara navštívit (samozřejmě aktivně, jako účinkující) tři, o vystoupeních v Teplicích a okolí ani nemluvě. Teď si všichni odpočinou a po prázdninách hurá nanovo.
Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.