ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Vystoupení kroužku REV!VAL na Rodinné scéně festivalu Mezi ploty >

Vystoupení kroužku REV!VAL na Rodinné scéně festivalu Mezi ploty


Datum konání:
28.05.2016

Kroužek REV!VAL žáků a jejich pedagogů ze „školičky“ Arkadie na Valech (oficiálně odloučeného pracoviště ZŠ a PrŠ Arkadie o.p.s.) má za sebou po několika letech činnosti řadu vystoupení v regionu, ale i několik vystoupení na festivalu integrace SLUNCE v pražském paláci Akropolis. Navázal tím na tradici muzicírování a dramatické výchovy, která byla vždy v tomto zařízení významná. Do letoška jim ale chyběl supertrumf - vystoupení na opravdu velkém festivalu s tisíci diváky. Letos se to ale změnilo, REV!VAL vyrazil Mezi ploty.

                „Na základě ohlasů na naši muziku jsme se odvážili překročit svůj vlastní stín a oslovili pořadatele Mezi ploty, zda bychom nemohli v rámci festivalu vystoupit,“ říká Zuza Potočková jedna z protagonistek souboru, jinak asistentka pedagoga a ochotnická herečka. „Naše představy byly daleko skromnější, navrhovali jsme hraní na trávníku např. během přestaveb či během programových přestávek. Organizátoři nás však překvapili nabídkou vystoupení přímo na Rodinné scéně. Program Rodinné zóny jsme zahajovali, brány se otevřely ve 12 hodin a my svojí muzikou vítali první příchozí. Během 30ti minutového koncertu, který jsme, jak jinak, prožili ve zběsilém tempu, mohli návštěvníci festivalu slyšet jak naše nejúspěšnější songy (Známka punku, Já to tady zmáknu, Dederon, Brejle...) tak také čerstvé novinky nazkoušené pro "jarní turné" (My třídíme plast, Řev je náš, Všechno je naopak...) Diváci se během našeho vystoupení zastavovali, zpívali si s námi, smáli se, tleskali... Zkrátka atmosféra byla vlídná a milá a my jsme si to moc užili.“  Velké poděkování patří zvukařům a všem kdo se o děti, které na této věhlasné přehlídce hudby a divadla reprezentovaly Teplice a Arkadii, věnovali. Takový zvuk a takový komfort na svých vystoupení členové kroužku dosud nezažili.

                Budete-li si chtít poslechnout REV!VAL na vlastní uši, přijďte 12.června na Malou Paříž za Zahradní dům v Zámecké zahradě. A potom je čeká znovu Praha. V neděli 26. 6. v 11 hodin vystoupí na United Islands of Prague - rozsáhlém pražském festivalu na Open Mike scéně na Janáčkově nábřeží. REV!VAL zkrátka jede.Více fotografií naleznete zde.
Podívejte se jak vypadají a hlavně muzicírují REV!VALové!Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.