ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Vystoupení kroužku REV!VAL na Open Mike scéně Festivalu United Islands of Prague - >

Vystoupení kroužku REV!VAL na Open Mike scéně Festivalu United Islands of Prague -


Datum konání:
26.06.2016

Místo konání:
Janáčkovo nábřeží, Praha


V neděli 26. června jsme vyrazili na poslední koncert před prázdninami - do Prahy na velkolepý multižánrový hudební festival United Islands of Prague. Festival na celý víkend propojuje hudbou a dalšími doprovodnými akcemi Kampu, Střelecký ostrov, Kinského zahradu a právě Janáčkovo nábřeží, kde vystoupil i Kroužek REV!VAL na Open Mike scéně. Po úspěšném vystoupení na festivalu integrace SLUNCE, v pražském paláci Akropolis a festivalu Mezi ploty v Bohnicích, jedeme letos vystupovat do Prahy potřetí.

Scéna Open Mike nabízí možnost zahrát si na United Islands of Prague sólovým projektům nebo menším hudebním formacím. My sice se svými sedmi mikrofony a deseti členy kapely kritérium "menší hudební formace" tak docela nesplňujeme, ale vmáčkli jsme se a dělali jsme, co jsme mohli, abychom byli plnohodnotnou součástí programu a podařilo se! 45 minut nabitých lety prověřenými hity od Hudby Praha, Queen, Lucie či Visacího zámku v našem zběsilém pojetí uteklo jako voda. Bylo pro nás novou zkušeností, že jsme hráli pro diváky bezprostředně na ulici. V Praze navíc pro diváky doslova z celého světa. Jsme zachyceni na fotoaparátech turistů z Japonska, Číny, arabských zemí, Indie, atd... Pro nás příjemná zpětná vazba, že naše hudba, přestože česky otextovaná, dokáže pobavit diváky nejen na domácí scéně, ale zaujme i tam, kde nás nikdo nezná, a jsme tedy konfrontováni s tvrdou realitou. Podle bezprostředních ohlasů publika jsme myslím obstáli, a teď si dáme zasloužený oraz přes prázdniny.

Děkujeme mockrát panu Michaelu Kyselkovi z Open Mike scény za super atmosféru, vynikající zvuk, trpělivost a dobrou náladu. Dále bychom chtěli velmi poděkovat za obětavost a ochotu rodičům i dětem. Absolvovali s námi mnoho koncertů v jarní sezóně. Rozjeli jsme se nečekaně a rodiče dětí nás podpořili opravdu maximálně - byli ochotni změnit své víkendové plány, aby umožnili dětem (potažmo celému Kroužku) plnohodnotně vystoupit a neuříznout si ostudu nepřítomností poloviny účinkujících. Vyšli nám ve všem vstříc, vždy byli vlídní a prokázali opravdu velkou míru pochopení pro naši věc. Díky nim jsme mohli zažít, co jen tak někdo nezažije. Nakonec chceme zmínit ještě Tibora Göze, který nás trpělivě doprovázel na oba pražské koncerty, byl nám fotografem, bedňákem, fanouškem i zázemím, kam jsme se mohli v případě nesnází uchýlit. Skvěle se o nás staral a moc nám pomohl. V září pokračujeme!

Zuza Potočková


Záznam tohoto vystoupení naleznete zdeVytvořila společnost NEXU, s.r.o.