ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Výlet na loď Tajemství >

Výlet na loď Tajemství


Datum konání:
06.06.2014

Místo konání:
Ústí n.L.- Vaňov             Odměnou za účinkování dětí ze „školičky“ na včerejší přehlídce školních divadel v ústeckém divadle, byla návštěva skutečného profesionálního divadelního představení.

„16 žáků 1.stupně ZŠ Arkadie v doprovodu 4 pedagogů, jedné maminky a jedné babičky vypravilo na výlet do Ústí nad Labem. Zvolili jsme dopravu vlakem a autobusem MHD, který nás dovezl až na místo, kde kotví Loď Tajemství bratří Formanů, kterou má na několik týdnů zapůjčen Spolek Činoherák Ústí. Měli jsme zakoupené lístky na autorskou pohádku s písničkami pro děti i dospělé "Do bláta a zase zpět." (Honza a jeho tři spolužačky chodí do první třídy. Holky jsou nejlepší kamarádky a Honzu nemají rády. Říkají mu „Zelňák“, dělají si z něho legraci a šikanují ho. Jednoho dne však potkají toulavého bezdomovce Járu, ze kterého se vyklube pohádkový dědeček... oficiální text) Pohádka byla moc milá a zábavná, navíc jsme si v podpalubním baru mohli zakoupit do kelímku výbornou bezinkovou limonádu, kterou jsme při sledování popíjeli. Po skončení představení jsme se ještě chvíli zdrželi na lodi a občerstvili se znovu. Sympatické bylo, že děti potkávali herce již odlíčené a převlečené a zdravily se s nimi, herci byli k dětem usměvaví a vstřícní, takže zážitky jsme měli pestré,“ vypráví jedna z doprovázejících asistentek, Zuza Potočková.

Netradiční prostředí divadla na lodi se všem moc líbilo. Výlet se vydařil, počasí dětem přálo a velmi příjemné na celé akci bylo také to, že se jí účastnily i maminka, malá sestřička a babička žáčků z Valů, takže se opět povedlo propojit rodinu a školu. Pro děti byla návštěva „velkého“ divadla skvělou motivací k další práci na jejich školním divadle.
Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.