ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Výcvik běžeckého lyžování >

Výcvik běžeckého lyžování


Datum konání:
15.02.2015 - 20.02.2015

Místo konání:
Osecká chata, Nové město v Krušných horách


                Tak jako každoročně, vyrazili i letos žáci speciální školy a klienti stacionáře teplické Arkadie spolu se svými instruktory a pedagogy na výcvik v běžeckém lyžování. Využili blízkosti vhodných krušnohorských terénů a své soustředění uskutečnili na lyžařském stadionu Lokomotivy Teplice. Ubytování jim poskytla Osecká bouda, stravování pak bouda Bystřická.
               
Na účastníky „lyžáku“ se neusmívalo jen sluníčko, ale i všechno kolem. Sněhové podmínky byly výborné, ti výkonnější využívali upravených stop lyžařské magistrály, slabší družstvo trénovalo na tratích lyžařského stadionu. Pozadu nezůstal ani servis na obou chatách, příjemné ubytování, perfektní stravování. „Každý den byli běžkaři navíc odměňováni za svůj výkon domácími zákusky,“ říká vedoucí stacionáře a hlavní trenérka výcviku Zuzka Nétková. Pobyt zpestřil i pěší výlet na Moldavu, který absolvovali v odpočinkový den. Zpátky se svezli vláčkem, který teď, v období jarních prázdnin denně jezdí. Vyvrcholením výcviku byly závody na tratích od 200 metrů do 1 km, odstupňovaných podle výkonnosti a pokročilosti jednotlivých účastníku výcviku. 
                 Ti nejšikovnější účastníci výcviku se možná dostanou i do reprezentačního družstva Arkadie na zimní hry Českého hnutí speciálních olympiád pro příští rok. Ty se konají každoročně v lednu v krkonošské Malé Horní Úpě. Běžecké lyžování má zkrátka v Arkadii zelenou.


Výsledky závodů:
na 1km –    1. Bokoč Jan, 2. Török Michal, 3. Kohout Radek, 4. Müller Tomáš
na 800m -  1. Kučerová Aneta, 2. Pešl Daniel, 3. Rutzenstorfer Roman, 4. Selčan Petr
na 600m – 1. Očková Vendula, 2. Vernerová Natálie, 3. Bečvářová Tereza
na 200m – 1. Šlancová Alena, 2. Horová Irena, 3. Teichert Mathias, 4. Pahorecká Jitka

Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.