ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Velká soutěž o nejhezčí velikonoční kraslici >

Velká soutěž o nejhezčí velikonoční kraslici


Datum konání:
26.03.2018

Místo konání:
Základní škola praktická Duchcov


Ovečky z Arkadie zvítězily.

            Soutěže v dovednostech, vedoucích k možnému pracovnímu uplatnění žáků se zdravotním uplatněním, jsou pro soukromou speciální školu teplické Arkadie vítanou příležitostí jak děti motivovat. Proto se družstvo školy pravidelně zúčastňuje soutěže „O nejkrásnější velikonoční  vajíčko“, vyhlašované již řadu let duchcovskou ZŠ praktickou. I letos se pětičlenné družstvo z Arkadie do Duchcova vydalo.

            Úkolem soutěžících bylo ozdobit vajíčko libovolnou výtvarnou technikou. „Konkurence byla letos veliká“, říká Jitka Riedelová, učitelka a výtvarnice, která děti doprovázela, „přesto jsme se mezi 35 účastníky neztratili. I když tentokrát nedosáhli na nejvyšší místa jednotlivci, pomyslné zlato získaly ovečky, společná práce vytvořená žáky školy pod vedením pana učitele Tomáše Vorochty“. Oceněn čestným uznáním byl za svou snahu a úsilí Matěj Kadlec, chlapec s těžkým postižením rukou. Pro všechny to ale byla výborná příležitost ukázat, co dovedou.         

            Jak zaznělo na úvod, soutěže tohoto typu motivují děti k rozvíjení individuálních dovedností, které jim umožní pozdější pracovní uplatnění. Vždyť od dekorování kraslice je jen kousek ke glazování keramiky, práce, které je v chráněných dílnách Arkadie vždycky dost. Většina absolventů školy nachází totiž v chráněných dílnách zaměstnání. V jarních měsících  čeká kluky a holky z Arkadie ještě abilympiáda v ZŠ praktické Bílina a celostátní abilympiáda v Jedličkově ústavu v Praze. Držme jim palce.
Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.