ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Tvořivý den >

Tvořivý den


Datum konání:
01.06.2017

Místo konání:
Zahrada školy Arkadie - Archa, U Nových lázní 9


Už druhý ročník Tvořivého dne uspořádala na oslavu Mezinárodního dne dětí Arkadie ve spolupráci s teplickým Lions clubem. Ve čtvrtek, 1.června se otevřela vrata zahrady školy Arkadie pro každého kdo přišel a chtěl si vyzkoušet šikovnost svých rukou.

            A využít této příležitosti se rozhodlo tolik dětí, že to na zahradě vypadalo jak v úle. Po pěti stovkách koláčků, které upekli studenti teplické Hotelové školy (mimochodem, mezi sebou vybrali peníze na nákup materiálu na ně) se jen zaprášilo, z toho lze usuzovat na několik set návštěvníků. Na deseti stanovištích je přivítali pracovníci školy, chráněných dílen a stacionářů Arkadie a za asistence studentů z teplického gymnázia jim umožnili vyzkoušet si řadu dovedností od výroby mýdla, přes zhotovení letadélka z lékařských špachtlí či navlékání korálků až po vytvoření co největší mýdlové bubliny. Těm nejmenším přitom pomáhaly i maminky nebo babičky (ale i tatínkové a dědečkové), ti větší přicházeli sami. Po „pracovním výkonu“ se mohli občerstvit připravenou šťávou a již zmíněným koláčkem. Aby si všichni užili i kultury, vystřídali se na improvizovaném pódiu oba hudební soubory Arkadie, sólový kytarista Albert Maršík a hudební skupina ASS BEST. Maminky a babičky si zatím mohly v prodejním stánku vybrat některý z výrobků chráněných dílen Arkadie. Charitativní charakter akce byl podtržen pokladničkou na dobrovolné vstupné, ve které se sešlo 4706 korun. Tyto prostředky budou využity v programu Lví očko, který zajišťuje preventivní měření zraku dětí v mateřských školách.

            Poděkování za zdařilou akci patří Lions clubu (ten dětské tvoření podpořil částkou 10 tisíc korun), studentům gymnázia i hotelovky, všem účinkujícím, zainteresovaným pracovníkům školy i dalších středisek Arkadie a v neposlední míře tlakové výši, která zajistila krásné počasí.Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.