ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Turnaj v kuželkách >

Turnaj v kuželkách


Datum konání:
04.09.2014

Místo konání:
Kuželna TJ Lokomotiva Ústí n.L.


           


      Stejně jako v loňském roce, připravili i letos dobrovolníci s Knauf Insulation a O2 Telefonica spolu s Kuželkářským klubem TJ Lokomotiva Ústí nad Labem pro klienty Arkadie a DOZP (Domov pro osoby se zdravotním postižením) Všebořice kuželkářský turnaj. Vytváří se tak nová tradice, která navazuje na předchozí několikaletou spolupráci Arkadie a Knauf Insulation v tomto sportu.

                Obě organizace poskytující sociální služby lidem se zdravotním postižením, tady nezávodily jako soupeři, ale postavily společně smíšená družstva klientů obou zařízení. V každém byli dva závodníci nebo závodnice z Arkadie a dva z DOZP Všebořice. Jistě to přispělo k vzájemnému poznání klientů obou zařízení. Jako jednotlivci pak soutěžili muži i ženy z Arkadie i DOZP Všebořice. „Organizace byla výborná, občerstvení bohaté, závodníci ze sebe vydali vše,“ říká Zuzana Nétková, vedoucí stacionáře Arkadie a garant její účasti „náš Daniel Koucký dal dokonce dvě 9! Děkujeme všem pořadatelům i pomocníkům a těšíme se na další, už III. ročník!“. Ani dvě devítky ale nestačily Danielovi z Arkadie k tomu, aby stanul na stupni vítězů. Ten obsadili muži z DOZP Všebořice, ten nejvyšší Ondřej Balog. Lépe se ze závodníků Arkadie uplatnily ženy, ty obsadily druhý a třetí stupeň, nejvyšší ale zůstal opět závodnici DOZP Všebořice, Zdeně Venclové. Vydobyté posty na stupních vítězů ale nebyly to nejdůležitější. Významnější byly vztahy navázané mezi závodníky obou organizací a uspokojení dobrovolníků z dobře vykonané práce.

                Dobrovolnictví je v obou organizacích dobrou praxí, součástí velkorysé firemní politiky. Je to dobrý příklad pro ostatní firmy a celou společnost. Poděkování patří jak dobrovolníkům obou firem, tak Kuželkářskému klubu, ale také pracovníkům obou zařízení, poskytujících sociální služby.


Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.