ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Turisticko rekreační pobyt >

Turisticko rekreační pobyt


Datum konání:
15.04.2013 - 19.04.2013

Místo konání:
Rekreační chata TJ NOLA, Petrovice


V týdnu od 15. do 19. 4. se 9 žáků a 3 pedagogové ze ZŠ Purkyňova vydali na jarní turisticko rekreační pobyt do chaty TJ Nola v Petrovicích.

Během pobytu jsme se 2x vydali na výlet do Tiských stěn. Navzdory slunečnému počasí nás čekal mezi skalami zledovatělý sníh, který poněkud komplikoval výstupy a sestupy po kamenných schodištích a mezi stěnami. Duchapřítomnost a permanentní připravenost pana učitele Václava nám zajistila nezvyklý zážitek v podobě jištění horolezeckým lanem při slézání zledovatělého schodiště, kde hrozil nepříjemný pád a následný rychlý skluz. Druhý výlet do Tisé už byl beze sněhu a zúčastnili se ho i žáci z Archy, za doprovodu paní učitelky Dorotky a asistenta Honzy. Společně jsme hledali ukrytý poklad, jehož nalezení bylo samozřejmě podmíněno splněním patřičných úkolů. Oba výlety byly navíc vylepšeny obědem a příjemným odpočinkem v restauraci.

Ostatní dny jsme trávili na veliké zahradě za chatou v Petrovicích a v přilehlém okolí. Děti měly k dispozici lanovou dráhu, kde mohly změřit své lezecké dovednosti, kdo chtěl, mohl vyrábět obří bubliny ze speciální bublifukové směsi, sportovat, hrát si, relaxovat, či jednoduše vypomáhat s likvidací krtinců na zahradě za pomoci lopaty, hrábí a zahradního kolečka, jenž se stalo pro některé děti nevídanou atrakcí. Ve středu večer děti překonaly strach, když prošly lesní stezku odvahy při sporém osvětlení pouhými svíčkami.

Pobyt se velmi vydařil a všichni si odváží domů spoustu zážitků, ať už adrenalinových, či těch „obyčejnějších“ jako např. společné vaření obědů a večeří, opékání buřtů, navázání nových přátelství a pro mnohé úspěšné zvládnutí prvního delšího odloučení od rodičů. Pro velký úspěch je téměř jisté, že se podobný pobyt bude opakovat i v budoucnu.

Za „školičku“ na Valech Zuza Potočková :)
Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.