ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Tradiční ples Arkadie >

Tradiční ples Arkadie


Datum konání:
21.02.2020

Místo konání:
Restaurace Vysoký dům, Dubí - Horská Bystřice


           Po roce byl Vysoký Dům v Dubí – Horské Bystřici opět svědkem arkadijského plesání. Tradice plesů Arkadie už se měří na desítky let a posledních 7 let našel své útočiště právě tady. O tom, že to není volba špatná svědčí fakt, že je dopředu beznadějně vyprodán. Scházejí se tu jak zaměstnanci a klienti služeb Arkadie, tak jejich rodiče a kamarádi, ale vedle přátel Arkadie i tancechtiví účastníci, kteří nemají k této neziskovce konkrétní vztah, ale prostě se jim tu líbí.

            Stejně jako v letech minulých, měl i letos ples Arkadie všechny náležitosti absolventského plesu. Vedle tance, ke kterému tradičně hrála hudební skupina Voice a kterému vévodily dvě ukázky společenského tance v provedení členů tanečních klubů Styl Dance Teplice a Astra Praha, bylo v programu stužkování osmi budoucích absolventů praktické školy ze třídy učitele Tomáše Vorochty a asistentky pedagoga Jany Walterové.  Jako snad na každém plesu, byla jeho vyvrcholením tombola. Té dominovaly, vedle množství dalších, tři ceny. Velký keramický anděl, vyrobený v chráněných dílnách Arkadie, dort upečený jednou z učitelek školy Arkadie, Petrou Svobodovou Jirků a náročná květinová aranž, věnovaná do tomboly známou teplickou firmou Dvořák a syn. „To všechno dalo dohromady pěkný večer, pro stužkované středoškoláky nezapomenutelný zážitek“, říká ředitel školy a hlavní organizátor plesu, Ivan Růžička.

            Ples Arkadie je jednou z akcí, kterou se Arkadie otevírá široké veřejnosti. Aby mohla tato teplická neziskovka dobře vykonávat své poslání, potřebuje podporu lidí v regionu a toto je jedna z cest k nim.
Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.