ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Stáž pracovníků sociálních služeb Arkadie v Lebenshilfe >

Stáž pracovníků sociálních služeb Arkadie v Lebenshilfe


Datum konání:
11.03.2019 - 13.03.2019

Místo konání:
Sídlo Lebenshilfe "Altmark West", Gardelegen


            V uplynulých dnech proběhlo již páté setkání v rámci projektu „Spolupráce a výměna nápadů, metod a postupů v pomoci osobám se zdravotním postižením ve střední Evropě" financovaného z programu ERASMUS+, aktivity Strategická setkání. Tentokrát se jednalo o třídenní stáž pracovníků sociálních služeb Arkadie, v zařízeních partnerské organizace Lebenshilfe „ALTMARK-WEST“ v německém Gardelegenu.

Skupina šesti osob měla možnost takzvaně „nahlédnout pod pokličku“ svým kolegům, kteří pracují s osobami se zdravotním postižením. Během cesty si prohlédli např. tři školky s jeslemi, které Lebenshilfe provozuje a kde je vždy integrována i jedna třetina dětí s postižením, ve věku od jednoho do sedmi let, provozy chráněných dílen pro osoby s duševním postižením nebo si prošli kompletní přijímací procedurou uchazeče o přijetí do dvouleté přípravy na práci v této organizaci. „Jako vždy byla stáž z německé strany pečlivě připravena a všichni se nám velmi ochotně věnovali. Na oplátku jsme s nimi sdíleli naše zkušenosti s uplatněním osob se znevýhodněním na volném pracovním trhu. Taková výměna informací je vlastně cílem našeho projektu“ doplňuje k programu setkání projektový manažer Arkadie, Karel Klášterka.

Následnou aktivitou projektu je účast týmu šesti osob z řad zaměstnanců chráněných dílen a uživatelů služeb spolu s asistenty Arkadie na již tradiční květnové Grilovací olympiádě v polské Zlotoryji. 
Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.