ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Sportovní soustředění >

Sportovní soustředění


Datum konání:
10.10.2016 - 14.10.2016

Místo konání:
Kytlice, Lužické hory


            Po starších kamarádech vyjeli i nejmladší sportovci Arkadie na své soustředění. Členové sportovního klubu z „malé“ Arkadie se vypravili se svými do penzionu Jana v Kytlicích na Děčínsku, aby tu strávili týden naplněný sportovními aktivitami.

            Těžiště sportovního týdne bylo v turistice. Podzimně zbarvená krajina Lužických hor nabízela spoustu nesmírně zajímavých cílů. Okolní lesy vybízely k houbaření, viděli lesní divadlo, perníkovou chaloupku a i přes nepřízeň počasí byli stále venku. A příroda dokonce chodila za nimi. Jejími vyslanci bylo stádo devatenácti laní s jelenem v čele, které se dětem každý den objevovalo pod okny. „Navštívili jsme také místní chráněné dílny, kde dospělí pracují se dřevem a věnují se ručním pracím,“ říká Felicie Gloneková, speciální pedagožka a vedoucí tohoto výjezdu, „mají keramickou dílnu, starají se o ovce. Tady nám nabídli svá větší auta a naše děti přiblížili k cíli - vyjeli jsme pod Tolštejn - zříceninu, která se rekonstruuje. Zpět jsme se vrátili vlakem, což byla pro některé děti nová zkušenost. “ Toto setkání dalo impuls ke spolupráci obou organizací; už teď je ohlášena návštěva zástupců tamních chráněných dílen u nás.

            Celý pobyt byl ve znamení pohybu a dětem se líbil tak, že se některým ani nechtělo domů. Pohybové aktivity jsou důležitým nástrojem komplexní rehabilitace dětí se zdravotním postižením, a proto přikládáme činnosti sportovního klubu velký význam. Jejich provozování usnadňují dotace statutárního města Teplice na podporu sportu. Dík patří také pedagogům, kteří se dětem na soustředění věnovali.
Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.