ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Sportovní soustředění >

Sportovní soustředění


Datum konání:
11.09.2016 - 16.09.2016

Místo konání:
Třeboňsko


Tradice cykloturistiky v Arkadii sahá až do minulého tisíciletí. Je to tak, v roce 1996 jsme vyrazili poprvé na cyklistický putovní tábor Jižními Čechami, který začínal v Třeboni. Právě sem, do nedaleké Lomnice nad Lužnicí, vyjeli po dvaceti letech členové sportovního klubu Arkadie na sportovní soustředění.

            Vedle cyklistiky umožnilo krásné počasí plavání na tamních pískovnách, na programu byly také míčové hry, pěší turistika či stolní tenis. „Hlavní náplní ale byla cyklistika, která navazovala na starý dobrý cyklisťáky,“ říká Dita Nerudová, speciální pedagožka a vedoucí soustředění. „Na kolech jsme prozkoumali okolí Lomnice, prohlídli si Třeboň, projeli kolem spousty rybníků, nevynechali ani Rožmberk, ani Svět, cestu kolem Zlatý stoky, objevili jsme přírodní zajímavost písečnou dunu na Slepičím vrchu, prostě paráda a pohoda. Za odměnu jsme si zašli do wellness bazénu v Třeboni a navíc jsme si všude dobře jedli, takže povedený týden.“

Sport tvoří v Arkadii a její škole nezanedbatelnou část výchovné činnosti a aktivit pro volný čas. Sportovní činnost prolíná programem všech pobytových akcí, družstva žáků školy, klientů sociálních služeb nebo zaměstnanců chráněných dílen se zúčastňují různých soutěží a turnajů vyhlašovaných pro osoby se zdravotním postižením, část klientů a žáků se uplatňuje ve sportovním klubu a kroužcích. Významnou podporou těchto činností jsou dotace statutárního města Teplice na podporu sportu.
Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.