ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Sportovně vzdělávací pobyt >

Sportovně vzdělávací pobyt


Datum konání:
15.09.2014 - 20.09.2014

Místo konání:
Rekreační chata TJ NOLA v Petrovicích


První pobyt na rekreační chatě teplické NOLY v Petrovicích v tomto školním roce absolvovala část žáků 2.stupně speciální školy Arkadie. Načali tak novou sezónu sportovně vzdělávacích pobytů, jakýchsi malých školiček v přírodě. Pobyty jsou sice krátké, ale velmi intenzivní, tím spíše, že se děti pod vedením svých pedagogů ve své malé skupině starají o vše, včetně vaření.

            Protože měli výborné počasí, mohli tradičně vyrazit do skal a na houby. Stejně jako při minulých pobytech si zkoušeli atletické disciplíny jako hod oštěpem, vrh koulí či skok do dálky, na které nemají v Teplicích nejlepší podmínky. „Nově jsme osmáky navnadili přes jídlo na zeměpis, který letos bude o Evropě,“ říká Dita Nerudová, třídní učitelka a vedoucí pobytu. „Výjezd jsme si nazvali Týden Evropské kuchyně a vydařilo se, společnými silami jsme koukli pod pokličku italské, chorvatské, anglické a slovenské kuchyně, takže na zemák už máme fóra. Ke sportu a jídlu se nám pěkně hodily základy výchovy ke zdraví, což je pro osmičku letos nový předmět a na chalupě se nám určitě vyučoval lépe“. Nechybělo nezbytné opékání vuřtů, na závěr pobytu pak bylo vyhodnocení se sladkou odměnou v „občerstvovacím“ letadle.

            Pobytové akce školy mají vedle významu pro děti význam i pro jejich rodiny. Týdenní výpadek nepřetržité péče o dítě se zdravotním postižením si rodiče určitě zaslouží.

 Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.