ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Sportovně turistický pobyt >

Sportovně turistický pobyt


Datum konání:
14.09.2020 - 18.09.2020

Místo konání:
Klíny v Krušných horách


               Rychle do hor, než nám to kovid zatrhne! To si řekla část dětí a pedagogů speciální školy Arkadie a po dvou týdnech v lavicích vyměnili svou školu v Teplicích za „Starou školu“ v Klínech v Krušných horách. Tedy jen na obědy a večeře, protože z téhle staré školy v krušnohorské vesnici se stal přívětivý penzion s výtečnou kuchyní. Krásné a čisté ubytování jim poskytl blízký penzion „Studánka“ a třídy s lavicemi nahradily okolní louky a lesy.

               „Celá má třída byla poprvé bez rodičů,“ říká paní učitelka  Felície Gloneková, „byl to super týden, úžasné počasí, houby všude.“ To byl prostor pro velmi příjemný program - procházky lesem, hraní na hřišti, hledání pokladu, výlet na Fláje, cesta podél starého kanálu, pečení buřtů, zpěv s doprovodem kytary. Jako bonus navázání vztahů s kamarády z 2.stupně. Ti jim vedle společného programu připravovali pod vedením své paní učitelky Doroty  Šáchové také snídaně a svačiny.

               Bylo to velmi milé vkročení do nového školního roku. Po jarní přestávce a navazujících letních prázdninách to bylo velmi prospěšné. Dík za to patří jak personálu obou penzionů tak doprovázejícím  pedagogům. Všichni se těší, až se uklidní pandemická situace a pobytové akce se znovu stanou běžnou součástí výchovné práce školy.
Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.