ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Sportovně relaxační pobyt >

Sportovně relaxační pobyt


Datum konání:
01.09.2018 - 08.09.2018

Místo konání:
Janské lázně - penzion Solafidé


                Začátek letošního září byl pro řadu zaměstnanců chráněných dílen Arkadie ve znamení relaxace a poznávání. Zúčastnili se totiž týdenního pobytu v Janských Lázních, v klidném městečku na úpatí Černé hory, v jediných lázních na české straně Krkonoš. Již pošesté je přijal zdejší penzion Sola fide, aby si tu aktivně odpočinuli před maratonem, který je čeká v předvánočním období, protože konec roku je pro chráněné dílny obdobím žní.

                Vedle rehabilitačních procedur, které velmi kvalitně zajišťovali pracovníci rehabilitace Obchodní akademie Janské Lázně (jedné z mála středních škol, poskytujících vzdělání mladým lidem s těžkým zdravotním postižením), byl program bohatě naplněn řadou pohybových či poznávacích aktivit. Některé byly tradiční a osvědčené, jiné měly při letošním pobytu premiéru. Hned první den pobytu navštívili kozí farmu a odpoledne trutnovský jarmark s bohatým kulturním programem. Užili si koncertu skupin Mirai a Beatles Revival i vystoupení Davida Kollera. V dalších dnech už se kulturní a sportovní program dělil o čas s dopoledními rehabilitačními procedurami. „Dvakrát jsme navštívili nedaleké Polsko, ať už při tradičním nakupovacím výletu nebo při poznávacím zájezdu do Kowar, kde na jednom místě našli řadu miniatur hradů a zámků,“ říká vedoucí pobytu Mirka Horová, jinak vedoucí ekonomického úseku Arkadie. „Stihli jsme i Hospital Kuks s úžasnými sochami Matyáše Brauna a po prohlídce jsme ještě absolvovali procházku lesní cestou k Braunovu Betlému, vytesanému do skály.“ Do programu se vešel ještě tradiční turnaj v bowlingu a chybět nemohl ani oblíbený večírek s hudbou a tancem. Při něm si skupina účastníků připravila pro ostatní překvapení – vtipné taneční vystoupení moderované vedoucí jedné z chráněných dílen, Jitkou Vojtíškovou.

                Poděkování za vynikající zážitek patří bezesporu sponzorům, jimiž jsou firmy Fluokov s.r.o., Iva Komárková HMF, ISOline EU s.r.o. a také Ing. Miroslav Cejnar, dále obětavému řidiči Martinu Holanovi z dopravní firmy Autobusy Jaroslav Sláma, kolektivu rehabilitace OA Janské lázně a také celému kolektivu pensionu Sola fide.

Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.