ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Sportovně relaxační pobyt >

Sportovně relaxační pobyt


Datum konání:
28.09.2013 - 05.10.2013

Místo konání:
Janské lázně


V minulých dnech se z týdenního pobytu v Janských lázních vrátila třicetičlenná skupina klientů, zaměstnanců se zdravotním znevýhodněním a některých jejich rodinných příslušníků.  Mezi účastníky pobytu byla i pětičlenná skupina klientů  Domova pro osoby se zdravotním postižením ve Všebořicích.

 Týden v Krkonoších se velmi vydařil především díky výborné partě lidí a pestrému programu. Nejen, že všichni rehabilitovali, ale také sportovali a čas zbyl i na kulturu. Ze sportovních aktivit patří za zmínku již tradiční utkání 4 mužstev v bowlingu. Všichni zvládali kratší či delší turistické trasy, měřící několik kilometrů. „Na celodenní výlet jsme se vydali do polské Jelení Hory, prošli celé historické centrum, na místní tržnici jsme si nakoupili“, říká vedoucí výpravy Mirka Horová. „Při zpáteční cestě, jsme se zastavili v polských Kowarech v nesmírně zajímavém Parku miniatur.“  Na přání účastníků se opakoval i loňský výlet do Babiččina údolí a na Černou horu. Tradici neporušilo ani uspořádání maškarního reje, který byl plný nápaditých masek a živelného tance.

Velké poděkování patří za ochotu a vstřícný přístup rehabilitačním pracovníkům a paní doktorce lázeňského zařízení, stejně jako ing. Cejnarovi z penzionu Sola Fide, kde byla výprava Arkadie  v letošním roce byli ubytována, jednak za skvělý přístup a také za sponzorský dar. „Už tradiční poděkování si zaslouží řidič autobusu Rudolfov Pelikán z ADB Jiří Bouda, který nás doprovází již několik let s velkou ochotou a vstřícným přístupem k osobám se zdravotním znevýhodněním“, říká Mirka Horová. „Významná byla i finanční pomoc firmy URMET DOMUS, jmenovitě  ing. Cingla“, pokračuje. Pobytové aktivity Arkadie mají velký význam pro utváření sociálních dovedností klientů se zdravotním postižením, Janské Lázně k tomu přidávají tolik potřebné možnosti rehabilitace a relaxace.


Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.