ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Sportovně relaxační pobyt >

Sportovně relaxační pobyt


Datum konání:
01.09.2012 - 08.09.2012

Místo konání:
Janské Lázně, hotel Astoria


     V sobotu se vrátila 34členná skupina klientů, zaměstnanců se zdravotním omezením a některých jejich rodinných příslušníků z týdenního pobytu v Jánských lázních. Tento týden se velmi vydařil především  díky výborné partě lidí a pestrému programu. Nejenom, že všichni rehabilitovali, ale také sportovali  a čas zbyl i na kulturu. Absolvovali jsme několik výletů, za zmínku stojí především výlet  do Babiččina údolí, na Černou horu, zámek Opočno a celodenní výlet do Polska, do naší spřátelené organizace ve Swierzawie. Zde  jsme shlédli chráněnou dílnu a rehabilitaci. Přivítal nás tu jak zástupce vedení dílny, tak i starosta Zlotoryje. Ten nás poté doprovodil do podnikové prodejny vánočních ozdob, kde si většina nakoupila dárky a dále návštěva pokračovala shlédnutím krásného hradu Grodziec.
     Ze sportovních aktivit patří za zmínku tradiční utkání 4 mužstev v bowlingu. Na závěr pobytu si někteří zahráli i minigolf. Tradici ani neporušilo uspořádání maškarního reje, který byl plný nápaditých masek a živelného tance, což ocenili i ostatní návštěvníci hotelu, někteří se i společně zúčastnili.
    Velké poděkování patří za ochotu a vstřícný přístup rehabilitačním pracovníkům p. Blanky Nevařilové a paní doktorce.
     Poděkování patří rovněž řidiči autobusu Rudolfu Pelikánovi z ADB Jiří Bouda, který nás doprovází již několik let s velkou ochotou a vstřícným přístupem k osobám se  zdravotním  znevýhodněním.

Mirka Horová 
Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.