ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Sportovně rekreační pobyt >

Sportovně rekreační pobyt


Datum konání:
07.08.2016 - 12.08.2016

Místo konání:
Soseň, Plzeňsko


                 Prázdninový pobyt byl letos, ostatně jako každoročně, Arkadií připraven také pro klienty s těžším postižením a jak jinak než v osvědčené Sosni na Plzeňsku. Týdenního pobytu se zúčastnilo 18 klientů a vzhledem k míře postižení většiny z nich také 10 asistentů.

                Tradiční program byl zaměřen především na pobyt v přírodě, mezi tematickými vycházkami nechybělo ani houbaření. V areálu střediska probíhaly přizpůsobené sportovní hry, obratnostní atletické dovednosti a boccia. Počasí bylo střídavé a tak i když jeden den umožnilo koupání, byly i dny deštivé, při kterých hráli účastníci vědomostní hry. „Pro každého jsme se snažili najít aktivity, odpovídající jeho postižení a také dlouhodobému individuálnímu plánu,“ říká Zuzka Nétková, vedoucí denního stacionáře Arkadie, která pobyt vedla. 

                Prázdninové pobyty pro klienty s těžším postižením mají ještě jeden význam. Umožňují těm, kdo svým dětem věnují po celý rok každodenní péči, zasloužený odpočinek. Náročnou práci za ně převzali asistenti, kterým za odpovědný přístup patří dík. Náročný pobyt finančně podpořil Ústecký kraj v rámci programu Sport 2016.

(joho)

 
Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.