ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Sportovně rekreační pobyt >

Sportovně rekreační pobyt


Datum konání:
15.05.2016 - 20.05.2016

Místo konání:
Soseň, Plzeňsko


          Soseň se stala pro klienty stacionářů Arkadie doslova letním bytem. Už několik let vyjíždějí do zdejšího bezbariérového rekreačního střediska na jarní a letní týdenní pobyt.
          Letošní jarní pobyt byl trochu poznamenán chladným počasím, ale jeho účastníci mu určitě nepodlehli. „Každý den jsme dopoledne chodili na vycházky,“ říká Zuzana Nétková, vedoucí výjezdu a vedoucí teplického stacionáře Arkadie, „a odpoledne soutěžili v modifikovaných atletických disciplínách - obratnostní běh, sprint na 25m či hod na cíl. Své disciplíny měli i vozíčkáři – sprint na vozíku na 25m, hod na cíl a hod do dálky. Smíšená družstva (vozíčkáři s chodícími) soutěžili ve znalostech o přírodě spojené se sportovními úkony na stanovištích rozmístěných po areálu. Největší zážitek měli kamarádi při soutěži v přetahování – soutěžili i vozíčkáři ve své skupině.“ Součástí sportovních prožitků bylo i sledování MS v hokeji, chlapci se stacionáře v Krupce jsou totiž velkými fandy českého hokeje a pro fandění získali i některá děvčata.
          Pobyty nejpostiženějších klientů stacionářů Arkadie jsou významnou službou nejen jim samotným, ale také jejich rodinám. Ty si mohou alespoň na pár dní uvolnit ruce pro jakékoli zařizování nebo prostě odpočinout od náročné celoroční péče o člena rodiny se zdravotním postižením. Umožnila jim to nejen obětavá práce všech pracovníků výjezdu, ale také finanční podpora akce Ústeckým krajem v rámci programu Sport 2016.

Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.