ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Sportovně rekreační pobyt >

Sportovně rekreační pobyt


Datum konání:
07.09.2015 - 11.09.2015

Místo konání:
Rekreační chata TJ NOLA - Petrovice


          Denní  stacionář v Krupce tradičně absolvoval pobyt v objektu TJ Nola v Petrovicích. Celkem odjelo sedm účastníků z denního stacionáře a doprovázeli je tři asistenti. Bohužel se nemohli zúčastnit další účastníci, neboť akcí na podzim je více a každý si vybral pobyt podle svého uvážení. Účastníci odjeli v pondělí 7. září z Krupky svozovým automobilem do Petrovic na chatu v příjemném prostředí.
          Chata je po rekonstrukci a lépe přizpůsobena pro pobyt lidí se zdravotním postižení, obzvláště pro vozíčkáře, kteří v celkovém počtu byli čtyři. Byli jsme poslední účastníci tento rok, po nás se objekt zavírá a bude se provádět rekonstrukce kanalizace. Počasí bylo typicky podzimní, chladná rána střídala odpoledne se sluníčkem. Ale i přes rozmary počasí se našel čas na posezení u ohně i na malé procházky po okolí. V úterý nás navštívili ostatní uživatelé z denního stacionáře a mohli vychutnat poklidnou atmosféru chaty a blízkého okolí.
          Pravidelné pobyty uživatelů služby denního stacionáře mají význam nejenom pro samotné uživatele ve změně prostředí, možnosti si ověřit dovednosti a schopnosti každého z nich a trochu si snad i odpočinout od zaběhlé každodenní rutiny. Pro rodiny uživatelů, které každodenně podporují svého rodinného příslušníka, přináší úlevu v možnosti získat trochu času taky pro sebe. Poděkování patří TJ Nola, za zapůjčení chaty a další posilování vzájemné spolupráce. Poděkování také samozřejmě patří  asistentům za vytvoření příjemného prostředí pro všechny a dobře zvládnutý pobyt všech účastníků.

Marek PetlanVytvořila společnost NEXU, s.r.o.