ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Sportovně rekreační pobyt >

Sportovně rekreační pobyt


Datum konání:
02.05.2014 - 09.05.2014

Místo konání:
Hnačov (Pošumaví)


                Další ze sportovně rekreačních pobytů pro klienty sociálních služeb Arkadie se v minulém týdnu uskutečnil v Hnačově v Pošumaví.  Kromě rehabilitace v místě pobytu se 18 účastníků věnovalo sportovním a kulturně poznávacím aktivitám.

                Do Hnačova se klienti a zaměstnanci Arkadie rádi vrací. Tradiční byla návštěva v horažďovickém aquacentru, prohlídku tamního náměstí letos ozvláštnily oslavy osvobození americkou armádou. „Novinkou letošního pobytu byla návštěva Domažlic s prohlídkou Muzea Chodska a shlédnutím památníku Jana Sladkého Koziny,“ říká Mirka Horová, vedoucí pobytu. „Prohlídka se všem líbila, zvláště když byla oslazena ochutnávkou pravých koláčů“. 

                Vedle výletů do okolí probíhal pestrý program také přímo v areálu relaxačního zařízení. Sportovní disciplíny střídaly prvky zajímavě motivované ergoterapie, nechyběla košilová party se soutěží o nejnápaditější noční oděv, nechybělo tradiční opékání buřtů a zpěv při kytaře. Stejně jako při předchozích pobytech ve Hnačově, odehrál se i letos turnaj tří družstev v bowlingu.

                Poděkování za velmi účelně prožitý týden lidí se zdravotním postižením patří jak firmám AZ-Jeřáby a JAKUB ELEXMAYER s.r.o., tak provozovatelům střediska, manželům Hanouskovým, celému personálu včetně rehabilitace, ale také řidiči firmy Autobusová doprava Jiří Bouda, Rudolfu Pelikánovi.
Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.