ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Sportovně rekreační pobyt >

Sportovně rekreační pobyt


Datum konání:
28.04.2014 - 02.05.2014

Místo konání:
Rekreační chata TJ Nola, Petrovice


            Sportovně rehabilitační pobyty na chatě TJ Nola v Petrovicích se staly významnou formou činnosti stacionářů Arkadie i její školy. Prostředí horské chalupy, uzpůsobené pro pobyt lidí se zdravotním postižením včetně vozíčkářů, umožňuje pobyt skutečně všem klientům.

            Tentokrát se do Petrovic vypravili klienti denního stacionáře v Krupce. Mezi sedmi mladými lidmi se zdravotním postižením byli čtyři vozíčkáři. Počasí jim tentokrát příliš nepřálo. „V úterý se za námi přijeli podívat zbylí kamarádi ze stacionáře s asistenty,“ říká vedoucí stacionáře a také výjezdu, Marek Petlan, „počasí ale nedovolilo dodržet tradici společného opékání vuřtů a tak se v teple chaty debatovalo o všem a o ničem. Opékání jsme, už bez návštěvy, museli stihnout ve slunném okénku na prvního máje.“ S Petrovicemi se loučili už zase za nevlídného počasí, přesto se jim společný pobyt líbil.

            Opakované týdenní pobyty uživatelů služeb stacionářů mají velký význam jak pro jejich osamostatňování, tak pro úlevu rodinám, pečujícím každodenně po celý rok o svého rodinného příslušníka. Spolupráce Arkadie s TJ Nola v této oblasti je velmi významná.
Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.