ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Sportovně rekreační pobyt >

Sportovně rekreační pobyt


Datum konání:
12.08.2012 - 17.08.2012

Místo konání:
Soseň na Plzeňsku


Tradičního pobytu v rekreačním zařízení v Sosni na Plzeňsku, který probíhal od neděle 12. srpna do pátku 17. srpna,  se zúčastnilo dvacet dva účastníků z jednotlivých zařízení Arkadie (vedle žáků školy Arkadie také klientů obou stacionářů ) a ze Speciální základní školy a speciální mateřské školy v Teplicích, většinou s těžkým kombinovaným postižením, které doprovázelo deset  asistentů z arkadijských středisek a 4 studentky ergoterapie, které zde realizovali svou praxi.

Počasí účastníkům pobytu přálo, každý den byl pro účastníky připraven program. Sportovní zápolení, vycházka do lesa nebo tradiční zpívání u ohně a opékání vuřtů. Od středy  probíhala, již poněkolikáté, tradiční Soseňská Superstar , kterou letos vyhrál  Matěj Kadlec.

Ve čtvrtek dopoledne měli všichni účastníci připravený zážitek, který nenechal nikdo v klidu. Do rekreačního tábora totiž přijeli psovodi Policie ČR a představili dovednosti svých čtyřnohých kamaradů. Pak si povídali o své práci a předvedli blíže své svěřence, policejní psy. Pro všechny to byl jedinečný zážitek.

             Velké poděkování patří paní Ivaně Vassové a kolektivu RZ Soseň za vytvoření oázy pohody , klidu a dobré nálady a za tradičně vynikající kuchyň. Velký dík patří také všem asistentům, kteří se podíleli na klidném a příjemném pobytu a svým profesionálním přístupem tradičně udělali Arkadii dobré jméno.

Marek Petlan
Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.