ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Sportovně rekreační pobyt >

Sportovně rekreační pobyt


Datum konání:
07.08.2011 - 12.08.2011

Místo konání:
Soseň - Plzeňsko


     Tradičního pobytu v rekreačním zařízení v Sosni na Plzeňsku se zúčastnilo dvacetdva účastníků z jednotlivých zařízení Arkadie (vedle žáků školy Arkadie také klientů obou stacionářů) a ze Speciální základní školy a speciální mateřské školy v Teplicích, většinou s těžkým kombinovaným postižením, které doprovázelo dvanáct asistentů.
     
Počasí účastníkům pobytu moc nepřálo, přesto každý den začínal dopolední vycházkou do lesa, odkud se všichni vraceli s košíkem hub. To, co z lesa přinesli, zpestřovalo jídelníček všech účastníků.
     
Vedle houbaření bylo na programu ve středu tradiční sportovní zápolení, ve čtvrtek proběhla dopoledne soutěž o nejlepší postavený domek v lese. Odpoledne přijeli hasiči z SDH Jesenice, povídali o své práci a také předvedli svou výstroj a umění. Večer nesměl samozřejmě chybět tradiční táborák s opékáním vuřtů, u kterého si účastníci zazpívali s kytarou a foukací harmonikou.
     
Velké poděkování patří paní Ivaně Vassové a kolektivu RZ Soseň za vytvoření oázy pohody , klidu a dobré nálady a za tradičně vynikající kuchyň.Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.