ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Sportovně rekreační pobyt >

Sportovně rekreační pobyt


Datum konání:
01.05.2011 - 08.05.2011

Místo konání:
Hnačov (Šumava)


V neděli 8. Května 2011 se v poledních hodinách vrátilo 18 účastníků z jednotlivých středisek Arkadie, včetně doprovodu, z týdenního sportovně-kulturního pobytu v Hnačově na Šumavě. Ze sportovních aktivit jsme si užili fotbalu, petangu, plavání a také jsme si zajeli do Klatov na bowling.

Kulturní program byl zaměřen na nové poznávání krajiny. Tentokrát jsme navštívili hrad a zámek Klenová, v tzv. Sýpce jsme si prohlédli výstavu prací studentů uměleckých škol z Plzeňského kraje. Dále jsme navštívili hrad Švihov a u soukromého sběratele jsme navštívili úžasný pohádkový svět strašidýlek. V sobotu jsme se vydali na hrad Kašperk, kde na nádvoří hradu probíhala ukázka šumavských řemesel. Velká část absolvovala náročný výstup do věže hradu Kašperk, odkud je nádherný výhled na Šumavu.

Ve zbylých volných chvílích si značná část účastníků vyráběla např. korálky. Součástí pobytu byla i relaxace, kde nám skvělými manželi Hanouskovými bylo poskytnuto několik procedur k regeneraci našich tělesných schránek.

Nechyběl ani tradiční rej masek, který se konal ve čtvrtek večer za doprovodu živé hudby skupiny Relax. Všichni si to moc užili!

Poděkování ještě jednou patří manželům Hanouskovým a jejich personálu, skupině Relax a v neposlední řadě i skvělému řidiči Rudovi Pelikánovi fi ADB Jiří Bouda Duchcov, který nás již tradičně provázel.

M. HorováMapu okolí Hnačova naleznete zde.Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.