ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Společná dovolená zaměstnanců chráněných dílen Lebenshilfe a Arkadie >

Společná dovolená zaměstnanců chráněných dílen Lebenshilfe a Arkadie


Datum konání:
12.09.2014 - 19.09.2014

Místo konání:
Kořenov


Již po jedenácté strávili část své dovolené společně zaměstnanci či klienti teplické Arkadie se svými přáteli z partnerské organizace Lebenshilfe z německého Gardelegenu. Tentokrát padnul výběr místa ubytování na pomezí Jizerských hor a Krkonoš, obec Kořenov. Penzion i jeho majitelé byli více než přívětiví. Nabitý program byl téměř bezezbytku naplněn, stejně jako u předchozích společných pobytů. Nemalý podíl na úspěchu akce má opakovaná podpora tohoto projektu Česko-německým fondem budoucnosti.

„Počasí, v týdnu ve kterém jsme cestovali, vyšlo úplně zázračně. Sluníčko nás provázelo téměř na každém kroku, a že těch kroků, hlavně do kopců a schodů rozhleden bylo na více než 30 kilometrů.“  říká Hedvika Suchá, asistentka české skupiny při letošní společné dovolené. Program stál skutečně za to: celodenní výlet do liberecké ZOO a Aquacentra Babylon, bobová dráha a muzeum skla s minipivovarem v Harrachově, projížďky lanovkami na Čertovu horu v Harrachově a Ještěd v Liberci, výletním vláčkem na rozhlednu Černá Studnice, zpět do výletního areálu Pěnčín nebo procházka k Mumlavským vodopádům. Dalším zdolanými rozhlednami byly Štěpánka v Kořenově, rozhledna Maják s muzeem Járy Cimrmana či Tanvaldský Špičák. Čas zbyl i na nezbytný sběr hub v okolních lesích, večerní pozorování západu slunce, opékání vuřtů nebo závěrečnou diskotéku. Loučení na závěr se jako vždy neobešlo bez slziček.

Společná dovolená s německými přáteli se opravdu vydařila a tak není divu, že se všichni těší na další setkání, třeba již v čase adventu,  kdy se skupiny obou organizací pravidelně setkávají. Hlavně se ale těší na společnou dovolenou v příštím roce, která bude opět výletem do Německa.

Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.