ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Společná dovolená zaměstnanců chráněných dílen Lebenshilfe a Arkadie >

Společná dovolená zaměstnanců chráněných dílen Lebenshilfe a Arkadie


Datum konání:
23.09.2011 - 30.09.2011

Místo konání:
Pohoří Harz, Sasko-Anhaltsko, SRN


Stejně jako v minulých létech, vyrazili i letos zaměstnanci a klienti spřátelených organizací – německé Lebenshilfe Altmark West a české Arkadie – na společnou dovolenou. A protože v loňském roce proběhl společný týden v Čechách, letošní dovolená se odehrávala v rekreačním zařízení Kiez, blízko pohoří Harz, v Sasku Anhaltsku.

Program připravený německými přáteli, byl jako vždy pečlivě připraven a tradičně byl velmi pestrý. Vedle řady výletů na zajímavá místa v okolí jsme absolvovali jízdu na letní bobové dráze, prohlídku vnitřku přehrady a vodní elektrárny, navštívili uhlířské muzeum (milíře, výroba dřevěného uhlí), našli jsme banánovou přepravku hub, prohlédli si zámek v Harzgerode, starodávné 500 let staré domy ve Stolbergu, navštívili minimálně tři kavárničky s kávou a dortíkem, užívali si krásného počasí a pohostinnosti hostitelského zařízení.

Poděkování za krásně prožitý týden patří vedle přátel z Lebenshilfe i Českoněmeckému fondu budoucnosti, který společnou akci finančně podpořil.

Karel Klášterka


 
Podrobný program společné dovolené zde
Více fotografií najdete zde
Více o loňské dovolené v Novohradských horách v ČR naleznete zdeVytvořila společnost NEXU, s.r.o.