ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Společná dovolená zaměstnanců chráněných dílen Arkadie a Lebenshilfe >

Společná dovolená zaměstnanců chráněných dílen Arkadie a Lebenshilfe


Datum konání:
07.09.2013 - 14.09.2013

Již po desáté strávili část své dovolené společně zaměstnanci chráněných dílen a klienti sociálních služeb Arkadie se svými přáteli z partnerské organizace Lebenshilfe z německého Gardelegenu. Tentokrát byla vybrána pro českou (suchozemskou) část výpravy opravdu magická destinace. Lázeňské přímořské městečko Kühlungsborn u Baltického moře. Nabitý program byl téměř bezezbytku naplněn, stejně jako u předchozích společných pobytů. Nemalý podíl na úspěchu akce má opakovaná podpora tohoto projektu Česko-německým fondem budoucnosti.

„Přímořské počasí nám vlastně přálo, přestože nám ukázalo všechny své formy, od prudkého deště, větru až po sluníčko, kterého bylo ovšem paradoxně více než doma v Teplicích“, říká Karel Klášterka, který každoročně společné dovolené organizuje. „Patřičně jsme toho využili a ještě se zřejmě všichni letos naposledy v moři vykoupali.“ pokračuje Karel Klášterka. A program stál skutečně za to: výlety parní lokomotivou po 125 let staré dráze do lázní Bad Doberan, projížďka lodí po přístavu ve Warnemünde (ta byla zpestřena setkáním s jednou z největších lodí na světě Queen Victoria), která zrovna ten den v daném přístavu kotvila, vyjížďky na zapůjčených kolech po pobřeží moře, k nejvýše (tj. 82 m.n. m. položenému majáku v okolí), do Rostocku a také do „jahodového“ dvora firmy Karls, která zde od roku 1921 vyrábí z jahod nejen bonbóny, zákusky, marmelády, ale také např. pivo, víno, hořčici atd. Čas zbyl i na posezení v kavárně, projížďku plážovým expresem po městečku a nezbytné procházky po promenádě a večerní pozorování západu slunce a aktivní účasti na zábavním programu pořádaném pro lázeňské hosty. Někteří z nás byli u moře poprvé v životě, ale i pro ty ostatní to byl opravdu silný zážitek.

     Společná dovolená s německými přáteli se opravdu vydařila a tak není divu, že se všichni těší na další setkání, třeba již v čase adventu,  kdy se skupiny obou organizací pravidelně setkávají. Hlavně se ale těší na společnou dovolenou v příštím roce, která bude opět v Čechách.
Více fotografií zde.Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.