ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Společná dovolená s německými přáteli >

Společná dovolená s německými přáteli


Datum konání:
07.09.2012 - 14.09.2012

Místo konání:
Líchovy u Slapské přehrady


     Již po deváté strávili část své dovolené společně zaměstnanci chráněných dílen a klienti sociálních služeb Arkadie se svými přáteli z partnerské organizace Lebenshilfe z německého Gardelegenu. Týden strávený v Líchovech u Slapské přehrady byl nabitý zajímavým programem, stejně jako předchozí společné pobyty. Nemalý podíl na úspěchu akce má opakovaná podpora tohoto projektu Česko-německým fondem budoucnosti.
     „Letos jsme byli hostiteli my, loni nás zase hostili přátelé z Lebenshilfe. Takhle to každý rok střídáme“  říká Karel Klášterka, který každoročně společné dovolené organizuje. „Obě skupiny, německá i česká, se bez ohledu na jazykovou bariéru téměř prolnuli v jednu pospolitou partu, která společně strávila 7 pěkných dní“ pokračuje Karel Klášterka.  A program stál skutečně za to: výlety na dobříšský zámek, hrad Orlík (ten byl zpestřen i projížďkou lodí po přehradě), do skanzenu a muzea ve Vysokém Chlumci, do muzea veteránu v Rožmitále pod Třemšínem, do Koněpruských jeskyní  či do hornického muzea a skanzenu v Příbrami vystřídal jogging v lese, sbírání hub nebo diskotéka. Čas zbyl i na posezení v čajovně a diskotéku. Všichni oceňovali krásné prostředí, ochotný a příjemný personál a vše umocnilo i hezké počasí.
     Společná dovolená s německými přáteli se opravdu vydařila a tak není divu, že se všichni těší na další setkání, která se uskuteční v adventu,  kdy se skupiny obou organizací pravidelně setkávají, ale hlavně na společnou dovolenou v příštím roce.Více fotografií zdeVytvořila společnost NEXU, s.r.o.