ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Společná česko-německá dovolená >

Společná česko-německá dovolená


Datum konání:
28.09.2020 - 06.10.2020

Místo konání:
Okolí Berounky


Navzdory COVIDU19 se dovolená uskutečnila!

Původně připravovaná společná dovolená s německými partnery se bohužel poprvé po šestnácti letech kvůli pandemii neuskutečnila. Přesto se skupina devíti uživatelů služeb a zaměstnanců Arkadie, díky podpoře města Teplice a paní Havlíčkové, vypravila na plánovaný pobyt v Roztokách u Křivoklátu.

Nabitý program se i díky příznivému počasí podařilo naplnit. „Dokonce už samotná cesta do místa ubytování se stala výletem, při kterém jsme navštívili zámecký park v Lánech a měli možnost mj. spatřit „mumie“ tj. zachované ostatky členů rodu Gryspeků v kostele sv. Petra a Pavla v Kralovicích,“ vypravuje asistent a řidič výpravy, jinak projektový manažer Arkadie Karel Klášterka. Kromě toho navštívili město Rakovník včetně nově upraveného Aquaparku, hrad Křivoklát, Koněpruské jeskyně, železniční muzeum a muzeum amerických veteránů v Lužné u Rakovníka. Mnozí z účastníků poprvé v životě vyrazili na raftech splout dvanáctikilometrový krásný úsek řeky Berounky.

Všichni zúčastnění doufají a věří, že se v příštím roce již podaří podobný pobyt realizovat opět společně s německými kolegy na dalším krásném místě v České Republice.Více fotografií naleznete zde.Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.