ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Společná česko-německá dovolená >

Společná česko-německá dovolená


Datum konání:
02.09.2016 - 09.09.2016

Místo konání:
Lužické hory


           Šťastná třináctka, to je pořadové číslo společné dovolené uživatelů služeb a zaměstnanců chráněných dílen Lebenshilfe „Altmark-West“ z německého Gardelegenu a Arkadie. Již potřinácté se mladí lidé z obou partnerských organizací sešli, aby strávili společný týden, střídavě v některé z německých či českých rekreačních lokalit.

Po cyklistickém toulání v severoněmeckých rovinách, poznávání krás Šumavy nebo baltického pobřeží, přišly letos na řadu Lužické hory.  Ze základny ve Sloupu v Čechách vyráželi účastníci společné dovolené za nezapomenutelnými zážitky do nádherné přírody Lužických hor, ale i do vzdálenějšího okolí. A tak vedle zdolávání Skalního hradu, rozhledny na Strážném vrchu či nejvyšší hory Lužických a Žitavských hor – Luže, navštívili libereckou ZOO, IQLandii  nebo liberecký aquapark. Díky příznivému počasí mohli trávit volné chvíle na příjemné pláži Radvaneckého rybníka. "Krásné počasí byla polovina úspěchu, druhou tvořil bohatý program, uskutečněný díky podpoře Česko-Německého Fondu Budoucnosti v plné míře. Poděkování patří také panu M. Rojkovi, správci areálu RS Doly Bílina za perfektní servis, především za výbornou kuchyni a přípravu grilování," říká vedoucí pobytu a projektový manažér Arkadie Karel Klášterka.

Všem se moc líbilo a již se těší na příští rok, kdy, jak všichni doufají, budou moci na oplátku navštívit nějakou z krásných lokalit v Německu. Podle zažitého pravidla každoročního střídání hostitelské organizace přichází na řadu přátelé z Lebenshilfe. Je třeba říci, že společné dovolené jsou jen jedním střípkem v bohaté mozaice spolupráce obou organizací, trvající už 14 let.Více fotografií zdeVytvořila společnost NEXU, s.r.o.