ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Soutěž v malování kraslic >

Soutěž v malování kraslic


Datum konání:
19.04.2011

Místo konání:
ZŠ praktická v Duchcově


           Stejně jako v loňském roce, zúčastnilo se i letos družstvo soukromé speciální školy Arkadie soutěže
"O nejkrásnější velikonoční kraslici", kterou pořádala ZŠ praktická v Duchcově. Ale nesoutěžilo se jen o kraslici, v rámci této soutěže vytvářeli chlapci a děvčata i další dekorace charakteristické pro svátky jara.
            Soutěž byla obsazena asi 30 žáky speciálních škol v regionu. Konkurence opět veliká, zdobila se vajíčka tradičními i netradičními technikami, dekorace byly zajímavě naaranžovány. Pro všechny tu bylo spoustu inspirace.
            Družstvo Arkadie bylo čtyřčlenné. Kristýna Vojtíšková a Kuba Oulický zdobili klasickou technikou voskové batiky, Míša Benčíková zdobila drátkovou osnovu korálky a Bára Nováková soutěžila ve vytváření velikonočního věnce. A právě Bára uspěla ve veliké konkurenci z celého družstva nejlépe. Za svůj výtvor získala, stejně jako na abilympiádě v Bílině, první místo.
            Podobné soutěže jsou pro žáky speciálních škol velmi významné, protože přirozeným způsobem rozvíjejí dovednosti, které rozšiřují možnost budoucího pracovního uplatnění. Proto mají v repertoáru  speciálních pedagogů speciální školy Arkadie jedno z čelních míst. Starší kamarádi dnešních soutěžících vytvářejí v chráněných dílnách Arkadie výrobky, které najdete v obchůdku Arkadie. Právě teď jej zdobí aktuální velikonoční kolekce.
Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.