ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Soutěž v grilování >

Soutěž v grilování


Datum konání:
25.05.2011 - 27.05.2011

Místo konání:
Zlotoryja, Polsko


            Již počtvrté se setkaly delegace spřátelených organizací z Německa, Polska a České republiky v rámci projektu partnerství,  financovaného z prostředků EU v rámci programu Leonardo da Vinci. Z naší republiky je do tohoto projektu, který je zaměřen na výměnu zkušeností při přípravě a podpoře osob s různým typem znevýhodnění na evropském trhu práce, zapojena Arkadie.
            Hlavním tématem tohoto setkání, které se uskutečnilo v polské Zlotoryji, byla soutěž v grilování. Družstvo Arkadie, sestavené z klientů sociálních služeb a zaměstnanců chráněných dílen, se na soutěž dlouho před setkáním poctivě připravovalo. Role kouče se ujala ekonomka Arkadie a vyhlášená kuchařka, Mirka Horová. Svého úkolu se ujala natolik svědomitě, že její tým s převahou vyhrál a přivezl do Teplic vítězný pohár. Podíl na úspěchu ale určitě měla i studentka teplické hotelové školy Lucka Štiková, která si vzala patronát nad průběhem stolování. Své určitě udělaly i slušivé zástěry, které pro tuto příležitost vznikly v chráněných dílnách. Soutěže se zúčastnilo osm družstev a vedle hlavní ceny zhmotněné již zmíněným pohárem, přivezli ještě druhou cenu za dekoraci a třetí za saláty.
            Vedle grilování bylo na programu třídenního setkání také rýžování zlata, účastníci si vyzkoušeli společně s klienty rehabilitační dílny hostitelské organizace jejich práci. Všechno bylo umocněno překrásným počasím a úžasnou pohostinností polských hostitelů. Nezbývá než se těšit na říjnové setkání, které se uskuteční v německém Zwickau.

Více fotografií naleznete zde.Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.