ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Soutěž v grilování v rámci projektu Partnerství, součásti programu Leonardo da Vinci EU >

Soutěž v grilování v rámci projektu Partnerství, součásti programu Leonardo da Vinci EU


Datum konání:
22.05.2012 - 25.05.2012

Místo konání:
Zlotoryje - Polsko


             Stejně jako v loňském roce, zúčastnilo se i letos družstvo Arkadie soutěže v grilování v polské Zlotoryji. Sedmý ročník soutěže byl součástí setkání v rámci projektu partnerství,  financovaného z prostředků EU v rámci programu Leonardo da Vinci. Do tohoto projektu, který je zaměřen na výměnu zkušeností při přípravě a podpoře osob s různým typem znevýhodnění na evropském trhu práce, je vedle partnerů z Německa a Polska zapojena za ČR Arkadie. A aby bylo setkání skutečně evropské, zúčastnili se jej v rámci jiného projektu i zástupci vzdělávacích organizací z Anglie, Švédska a Turecka.
            První den si vyzkoušelo 7 zaměstnanců chráněných dílen Arkadie (grilovací tým) práci v polských chráněných dílnách, které se zabývají různými kompletačními pracemi. Na programu byla tvorba ozdob se symboly partnerských měst na vánoční koule a ubrousková metoda na prkýnka. Do práce se zapojilo i dalších 7 zástupců vedení a personálu chráněných dílen Arkadie. Tentýž den následovala slavnostní večeře za účasti zástupců z výše uvedených zemí. Druhý den přinesl dopoledne opět práci v chráněných dílnách a následně návštěvu skanzenu těžby mědi a výroby vápna nedaleko Zlotoryje, spojenou s týmovými soutěžemi všech zúčastněných, napříč zeměmi. Třetí den se konala stěžejní akce, kterou byla olympiáda v grilování pro osoby se zdravotním postižením – jak zní oficiální název. Naše skupina byla opět velmi dobře připravena a velmi úspěšná v konkurenci 11 skupin.
            Tentokrát zbylo trochu času i na prohlídku města a nákupy suvenýrů.  Poslední den následoval workshop, zaměřený na problémy zaměstnávání lidí se ztíženým přístupem na trh práce a po nezbytné vzájemné výměně dárku odjezd domů. „Setkání v rámci tohoto projektu jsou jak příjemná, tak velmi přínosná“, říká projektový manažér Arkadie, Karel Klášterka. „ Příprava lidí s různými typy zdravotního postižení na pracovní uplatnění je jedním ze stěžejních úkolů Arkadie, proto se do projektů tohoto typu rádi zapojujeme“, pokračuje.             
            Další setkání v rámci tohoto projektu je naplánováno již na 18. -20. července a bude se jednat o závěrečnou konferenci všech zúčastněných a zástupců odborné veřejnosti v německém Zwickau.


Více o loňském setkání zde.
Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.