ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Soutěž o nejkrásnější velikonoční kraslici >

Soutěž o nejkrásnější velikonoční kraslici


Datum konání:
03.04.2012

          Stejně  jako v předchozích letech se žáci speciální školy Arkadie zúčastnili již pátého ročníku soutěže " O nejkrásnější velikonoční kraslici", pořádanou Základní školou praktickou v Duchcově. Soutěžící byli rozděleni do několika kategorií podle věku a školního zařazení. Soutěžilo se ve zdobení velikonočních kraslic a také o nejkrásnější velikonoční dekoraci, kterou si každá škola mohla přivézt s sebou.
         
          Z naší školy soutěžilo ve zdobení vajíčka celkem starších 5 žáků. Ze ZŠS - Míša Benčíková - zdobení březovými špalíčky, ZŠS - Jára Votrubec - zdobení barevnými stužkami, ZŠP - Fanda Bláha - mozaika z vaječných skořápek, PRŠ - Marta Ličková -zdobení lotosovým kořenem,PRŠ - Martin Slavík - zdobení drátěnými květy. Celkem soutěžilo asi 28 žáků z ostatních škol (Duchcov, Bílina, Krupka). Zdobilo se tradičními i netradičními technikami, nejrůznějšími materiály. Většina soutěžících byla velmi kreativní a nápaditá. Přestože konkurence byla opět veliká a dekorace byly ještě dokonalejší než minulé roky, podařilo se nám získat čtyři diplomy.
1. místo Míša Benčíková /kategorie ZŠS - 2.stupeň/
1. místo Marta Ličková /kategorie PRŠ/
3. místo Martin Slavík /kategorie PRŠ/1. místo v kategorii prostorové dekorace získala naše škola za papírové a květináčové zajíce, na kterých se podíleli i ostatní žáci 2. stupně.

          Nikdo ze soutěže neodešel s prázdnou, každý dostal sladkou velikonoční odměnu. Soutěž se opět povedla, každý rok se těšíme na přátelskou atmosféru a milé tváře známých z předchozích ročníků. Všichni jsme se inspirovali a něčemu novému přiučili. Těšíme se na další ročník.

Jitka Riedelová a Jitka Hnyková.
Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.